Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Wodzisław: szykuje się podwyżka opłat za śmieci!

24.05.2017 10:06 | 30 komentarzy | mak

To nie jest pozytywna wiadomość dla mieszkańców Wodzisławia. Urząd miasta chce podnieść opłaty śmieciowe. 

Wodzisław: szykuje się podwyżka opłat za śmieci!
O konieczności wprowadzenia podwyżki mówił Tadeusz Dragon (po prawej), naczelnik wydziału ochrony środowiska i gospodarki wodnej w wodzisławskim urzędzie miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

System śmieciowy w Wodzisławiu Śląskim nie bilansuje się. Koszty jego funkcjonowania (na które składają się m.in. koszty odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych; koszty tworzenia i utrzymania PSZOK; koszty obsługi administracyjnej systemu, koszty edukacji ekologicznej) przewyższają wpływy z opłat od mieszkańców. Miasto wyjaśnia, że musi zrównoważyć system. Nie może bowiem do niego ani dopłacać, ale też nie może być "luki". Dlatego zaistniała konieczność zmiany stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Jakie mają być nowe stawki? Miasto chce, by stawka za odpady segregowane wynosiła 12,00 zł miesięcznie od mieszkańca (1,20 zł więcej niż obecnie). Jeśli śmieci nie są segregowane - 20,00 zł miesięcznie od mieszkańca (2 zł wiecej niż obecnie).

Radni będą głosować w sprawie ewentualnej podwyżki stawek na najbliższej sesji. Jeśli radni zgodzą się na podwyżkę, zmiana wejdzie od 1 lipca tego roku.

Więcej na ten temat we wtorkowym wydaniu Nowin Wodzisławskich.