Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Nowy Rok jest jak nowe życie...

10.01.2021 07:00 | 0 komentarzy | red

Cieszyć się drobiazgami, małymi uśmiechami, dobrymi spojrzeniami, dobrymi ludźmi, przyjaźnią i dobrym jedzeniem…to jest mądrość życia. Nowy rok 2021 już się rozpoczął, spróbujmy jeszcze raz… kolejny raz - pisze siostra Dolores z klasztoru Annuntiata.

Nowy Rok jest jak nowe życie...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Nie zbieraj za dużo, nie obciążaj siebie rzeczami drugorzędnymi. Jeśli ci wystarczy jedna suknia, to nie kupuj drugiej, jeśli ci wystarczy jeden samochód, to nie kupuj drugiego, trzeciego, czwartego. Miej tyle, ile potrzeba.” Zaczynamy od nowa… już nowy rok 2021. Nowe życie na nas czeka! Coś nowego! Trzeba tylko chcieć zaczynać ciągle od nowa. Mądrość to smakowanie życia, może dać nam odwagę stawania się ludźmi ubogimi. Smakować niewiele i znaleźć nasycenie, upraszczając życie. Świadomie rezygnować z wielu rzeczy drugorzędnych, na rzecz trwania przy tym, co sensowne, aby to, co smakujemy, nas nasyciło, wypełniło. Cieszyć się drobiazgami, małymi uśmiechami, dobrymi spojrzeniami, dobrymi ludźmi, przyjaźnią i dobrym jedzeniem…to jest mądrość życia. Nowy rok 2021 już się rozpoczął, spróbujmy jeszcze raz… kolejny raz.

Kolejna szansa

Św. Siostra Faustyna napisała w swym Dzienniczku, że św. Archanioł powiedział do niej: „Zlecił mi Pan, abym miał o Tobie szczególną troskę”. Michał troszczy się o nas! To dla mnie wielka nadzieja. Chrześcijanin musi się trudzić, aby trwać w dobrym i rozdawać miłość jak polne kwiaty. Tylko miłość jest największą nadzieją na nasze uzdrowienie, na dobry początek… Paweł VI lubił mówić:” Kościół można jedynie uzdrowić, kochając go… Człowieka można jedynie uzdrowić …kochając go, bo tylko miłość sprawia, że chcemy żyć na nowo, że mamy dodatkowe siły w życiu, że wstajemy rano uśmiechając się! To tylko w miłości można zaczynać ciągle od nowa… nie tylko na początku 2021 , ale zawsze! Bóg troszczy się o mnie poprzez swoich Aniołów! Ta świadomość dodaje mi nowych sił. Nowego życia! Kolejna szansa…

Sens życia

Słynny filozof codziennie zastanawiał starał się jak znaleźć sens życia. Poświęcił na rozwiązanie tej zagadki najlepsze lata swego życia oraz badania. Konsultował się z największymi mędrcami ludzkości i nie znalazł odpowiedzi na to pytanie. Pewnego wieczoru w ogrodzie przy domu, kiedy odpoczywał, wziął na rękę pięcioletnią córeczkę, która bawiła się wesoło i spytał ją:” Córeczko , dlaczego jesteś tutaj na ziemi? Dziewczynka odpowiedziała, uśmiechając się do niego: Aby Ciebie kochać Tatusiu.

Słynny filozof zrozumiał odpowiedź… tak to jedyny sens naszego życia, by kochać bez granic. Żyję, aby kochać…

Kiedy wybitny szesnastowieczny pisarz Lope de Vega leżał na łożu śmierci, robiąc rachunek sumienia ze swojego życia, jego lekarz pocieszał go mówiąc: „może Pan umierać szczęśliwy. Odniósł pan wiele sukcesów. Oczarował pan ludzi więcej niż tysiącem sztuk. Ludzie oklaskiwali pana. Świat nigdy o panu nie zapomni.

– Panie Doktorze – powiedział umierający – na łożu śmierci widzę wszystko inaczej. Przed Bogiem wielki jest tylko ten, kto ma dobre serce. Oddałbym dziś wszystkie oklaski, jakie w życiu otrzymałem, za to, bym mógł zrobić jeszcze jeden dobry uczynek więcej…”.

Żyję by kochać po prostu…tylko wtedy rodzi się Nowe Życie w nas i przez nas.

Nowe Życie…

Oto rodzice Chantal zabitej przez Fryderyka na Trocadero. Przed Trybunałem 5 października 1984 roku proszą, aby Fryderyk nie został skazany. To zranione dziecko. Jedynie miłością można je uleczyć. Proszą aby mogli go adoptować, aby zajął miejsce w rodzinie po Chantal. Dorzucając: „ona jest w życiu, radości i świetle… Umarła w gotowości. Wierzymy w jej zmartwychwstanie ciała. To nasz Ojciec został zraniony! Poruszony sędzia pyta młodszego Brata Dawida (12 lat), co on o tym myśli: „to Jezus pierwszy umiłował Fryderyka we mnie i przeze mnie. On już ma statut dziecka adopcyjnego między nami…”.

Oto Francine, która z powodu wypadku na polowaniu ma całkowicie zniekształconą twarz. Musiała przeżyć dziewiętnaście przeszczepów, ośmiela się dawać świadectwo: „wiem, że już nigdy nie będę miała prawdziwej twarzy. Cierpienie nauczyło mnie dostrzegać małe rzeczy, które Bóg stawia przed naszymi oczami. Nauczyła się trwać w radości. Wy, którzy macie piękne twarze, nie doceniacie życia. Wiedzieć, że nigdy nie zazna szczęścia wydania na świat dziecka… Ale chciałabym dzisiaj kazać wam się narodzić… W ten sposób staję się trochę matką. Jestem szczęśliwa taka, jaka jestem. Mam modlitwę, która wypełnia moje serce. A modlitwa uczyniła przebaczenie lekkim.

Zaczynamy od nowa… już się rozpoczął nowy rok 2021. Nowe życie na nasz czeka! Coś nowego! Trzeba tylko chcieć zaczynać ciągle od nowa nie tylko w 2021, ale zawsze!

siostra Dolores


Zdjęcie poglądowe (jcomp - www.freepik.com)