Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Chcą wspólnie walczyć o odszkodowanie

Urzędnicy ze Świerklan i Mszany wzięli udział w spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Rybniku w temacie odszkodowania za zniszczone drogi przy nieprzejezdnej jeszcze autostradzie A1 w kierunku Gorzyczek.

W spotkaniu udział wzięli także radni powiatu rybnickiego, działający w komisjach budżetu i drogownictwa. – Każda z naszych rad podjęła uchwały i wystosowała pisma do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej i dostaliśmy odpowiedzi – informuje Piotr Zniszczoł, przewodniczący komisji budżetu w radzie powiatu. W odpowiedzi znalazła się m.in. adnotacja o planowanym terminie oddania do użytku mostu w Mszanie. – Ukończenie wszystkich prac budowlanych na odcinku autostrady A1 od węzła Mszana do węzła Świerklany przewiduje się w drugim kwartale 2014 r., nie mniej jednak podejmowane są wszelkie działania, aby skrócić ten termin, szczególnie w zakresie uzyskania przejezdności autostrady na całym odcinku, który w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych i możliwości prowadzenia prac w okresie jesienno-zimowym – informuje w odpowiedzi do radnych Jarosław Waszkiewicz, dyrektor departamentu dróg i autostrad w byłym już ministerstwie transportu. W odpowiedzi nie było jednak nic o odszkodowaniach. – Myślę, że nadal musimy wywierać presję, aby nie było wrażenia, że dla nas na dole nie jest problemem to, że most na autostradzie A1 w Mszanie nie jest skończony. To jest cały szereg spraw, które nas dotykają. To uciążliwość dla naszych dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich i naszych mieszkańców. To spotkanie jest po to, abyśmy wspólnie przedyskutowali możliwość dalszych działań i wypracowanie wspólnej koncepcji, aby nadal presja z naszej strony była wywierana na GDDKiA oraz ministra, aby mieli oni wrażenie, że jednak cały czas nie pozwalamy o tym zapomnieć – poinformował Piotr Zniszczoł. Po burzliwej dyskusji radni postanowili przygotować pisma, w których kompleksowo zawarte zostaną wszystkie drogi w gminach Świerklany i Mszana, które ucierpiały w związku z autostradą, a dodatkowo wpisane do niego zostaną drogi w gminie Czerwionka-Leszczyny wyremontowane z budżetu powiatu, a zniszczone podczas budowy autostrady. W ten sposób powiat chce uzyskać zwrot poniesionych kosztów. W spotkaniu uczestniczyli także radni sejmiku Grzegorz Wolnik i Janusz Wita, którzy również podzielili się informacjami na temat autostrady i dróg wojewódzkich. Wszyscy podjęli decyzję, aby ze sprawą uderzyć do sekretarza stanu w nowym Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Adama Ździebło, któremu problem jest dobrze znany. Na spotkaniu nie było żadnego reprezentanta powiatu wodzisławskiego.

 

Ludzie

Adam Zdziebło

wiceminister, senator

Piotr Zniszczoł

Radny Powiatu Rybnickiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].