Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Burzą i kują czyli budowa ruszyła

Po ponad ćwierć wieku gmina dokończy budowę hali widowiskowo-sportowej przy krytej pływalni w Czerwionce.

 Burzą i kują czyli budowa ruszyła

„Surowy” szkieletor hali przy ul. 3 Maja na dokończenie czekał od końca lat 80. W ciągu minionych 25 lat pomysłów jak to zrobić było kilka, podobnie jak i przeszkód. Wśród tych ostatnich największą był oczywiście brak pieniędzy. Z tego powodu ogromne gmaszysko niszczało i straszyło w okolicy. Gmina postanowiła sięgnąć po dotacje unijne i udało się. Unia Europejska na dokończenie budowy hali dała 11.5 mln. zł, kolejne 3 mln. zł Czerwionka-Leszczyny dołoży z własnej kieszeni. Przetarg na dokończenie inwestycji wygrała katowicka firma Dombud, a prace remontowe ruszyły w ostatnim tygodniu kwietnia.

Budowa od podstaw
Dwa tygodnie temu gmina przekazała wykonawcy plac budowy. Wcześniej zrobiono dokładną inwentaryzację obiektu. Jej wynik był porażający. Stan obiektu jest tak fatalny, że obecnie nie można mówić o remoncie, ale praktycznie budowie od podstaw. Pracy jest sporo, bo zanim robotnicy zaczną budować najpierw muszą pozbyć się tego wszystkiego co kilkadziesiąt lat temu powstało wewnątrz. Starocie, których trzeba się pozbyć to dopiero początek. Zakres robót będzie ogromny. W budynku są sporej wielkości piwnice, jest problem z odwodnieniem, trzeba też będzie m.in. całkowicie przebudować starego typu dach oraz wszystkie instalacje. Od nowa zostaną wybudowane m.in. widownia na 350 miejsc oraz scena. Póki co, od kilkunastu dni ekipy budowlane zajęte są burzeniem ścian, wewnętrznych murów oraz starych trybun. Wszystko zostanie usunięte aż do stalowych filarów. Zakres prac może się jednak zwiększyć, bo nie wiadomo na jakie jeszcze „ukryte” niespodzianki natrafią po drodze.

Zamiast hali Centrum
Całkowicie zmieni się pierwotne przeznaczenie obiektu. Nie powstanie tylko i wyłącznie hala widowiskowo-sportowa, ale porządny kompleks pod nazwą Centrum Kulturalno-Edukacyjne. Kompleks będzie się z dwóch niezależnych funkcjonalnie części – edukacyjnej oraz teatralno-widowiskowej. W tej ostatniej odbywać się będą wystawy oraz duże koncerty i festiwale muzyczne. W części edukacyjnej natomiast miejsce znajdą scena oraz profesjonalna salka baletowa z lustrami, poręczami oraz parkietem. Będą też dwie salki na potrzeby szkoleń oraz spotkań oraz sala konferencyjna, do której z Miejskiego Ośrodka Kultury przeniosą się rajcy na swoje comiesięczne posiedzenia. Wszystkie sale będą klimatyzowane - każda z własną, osobną klimatyzacją. W obiekcie nie zabraknie też miejsca na rekreację dzięki sali gimnastycznej, gdzie m.in. znajdzie się boisko do badmintona. Będzie też kawiarnia. Cały budynek, jak przystało na prawdziwie nowoczesny obiekt zostanie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~RYŚ (79.124. * .193) 14.05.2012 21:35
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

BZDURY