Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PUNKY REGGAE live 2011 w Pszowie

W sobotę 12 listopada w pszowskim MOK-u odbył się koncert w ramach trasy Punky Reggae Live 2011.

PUNKY REGGAE live 2011 w Pszowie

Na scenie zagrały aż cztery zespoły: Leniwiec, Raggafaya (finalista programu Must Be The Music), Farben Lehre i Akurat

Fot. Dawid Lach / www.dawidlach.com

Fot. Jurek Oślizły

Fot. Mariusz Skalik / www.lavert.pl

Fot. OQL

43 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rademenes (78.31. * .114) 23.11.2011 12:43

RAC to skrót od Rock Against Communism, czyli z ang. Rock przeciw komunizmowi. Styl w muzyce rockowej. W zakresie muzycznym zawiera się w dość szerokiej przestrzeni między rockiem klasycznym, a black metalem. Tekstowo RAC to zarówno patriotyczne ballady, jak i agresywny skinowski black metal. Teksty piosenek odnoszą się do wartości skrajnie prawicowych i konserwatywnych, jak ojczyzna, naród, rasa. Nawołują do walki z ruchami lewicowymi, Żydami i imigrantami.
Wobec sceny NR (Narodowo-radykalnej), promującej nacjonalizm i przedsoborowy katolicyzm używa się raczej określenia "muzyka tożsamościowa". Termin RAC jest raczej częściej używany na określenie sceny NS (Narodowo-socjalistycznej), odwołującej się do nurtu neopogańskiego, międzynarodowego, hegemonii białej rasy i klasy robotniczej.

Więcej nie trzeba komentować moi mili :)

~fernando (83.238. * .26) 22.11.2011 20:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pszowik ale bym Ci chciał jebn*c za twoje głupie wypowiedzi a już nie mówie o płytkim bardzo poziomie myślenia jeśli słuchasz muzyki rac choć bóg wie co to, to sobie słuchaj i nie wrzucaj ludzi do jednego worka bo ja jak narazie Cie wrzuciłem do worka debili bo nic innego swoją wypowiedzią nie pokazałeś. pozdro pajacu

~Kejs. (91.203. * .83) 22.11.2011 20:27

Pszowik się uważa za jakieś bóstwo, którym nie jest. Pie*doli głupoty i wierzy w stereotypy, które jak prawie każdy wie są nieprawdą. To, że jakieś gwiazdy nie żyją bo się zaćpały to ich problem. To nie znaczy, że idziemy w ich ślady.

~Lucian (178.218. * .113) 22.11.2011 15:00
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Pszowik idz sie skryj bo juz mnie wkurw*asz >,<

~Coś (83.30. * .252) 20.11.2011 21:55
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wysłałam juz maila :)
Do Pszowika - Jaka ideologia ćpania? Ja nie ćpam. Czy ty nie możesz pojąć że my -ludzie którzy bawiliśmy się na Punky Reggae live ,nie jesteśmy naćpani!? Po prostu dobrze się bawimy :)

OQL redakcja 20.11.2011 21:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

do coś - to ja robiłem te zdjęcia w pogo i większość zamieściłem na portalu - prześlij mi na mejla oql@oql.pl foto - albo linka jak wyglądasz to zobaczę czy cię nie mam na zdjęciu - acha parę zdjęć wrzuciłem też tu: http://oql.pl/2011/11/punky-reggae-live-2011/ - jest tam link do picasy

~Pszowik (89.200. * .94) 20.11.2011 21:03
oceniono 8 razy
-2
Zgłoś

Coś-Napradę chciał byś dołączyć do tych debili z zdjęć? Nie widzisz że oni nie wyglądają jak faceci ale jak cioty, a dziewczyny wyglądają na takie, które nadają się tylko do rżnięcia. Od razu po nich widać że lubią ten sport, obciąganie to opracowały do perfekcji, szczególnie z brudasami. Żal mi tylko tych dzieci, których sie wciąga w tą lewacką ideologie ćpania .

~Coś (83.30. * .252) 20.11.2011 20:55

Dzięki za nowe zdjęcia :) , kurde znowu mnie na nich nie ma :< a pamiętam ze kiedy leciałam na fali ktoś mi robił zdj. Wie ktoś gdzie są wszystkie zdj tego Fotografa co w pogo latał ?

OQL redakcja 19.11.2011 23:07

Dodałem jeszcze swoje zdjęcia. Pozdrawiam!

~Podpisz się... (83.136. * .4) 17.11.2011 07:40

samolij

~Lucian (178.218. * .113) 16.11.2011 23:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Ja od zawsze słuchałem muzyki RAC i jakoś nigdy nie miałem kłopotów z używkami czy kłopotów z prawem. Ludzie którzy słuchają muzyki RAC także nie słyszałem żeby mieli coś złego na swoim koncie."
Pszowik Dzieki rozbawiłes mnie xD Jaki wplyw ma muzyka na charakter człowieka?

~Lucian (178.218. * .113) 16.11.2011 23:18
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Wiele ludzi sie zacpało ale media nagłaśniają tylko osoby sławne bo za to maja zysk... Ostatnio było głosno o ksiedzu pedofilu - to ja zakaze moim dziecia do kościoła chodzić bo każdy ksiądz jest pedofilem? Pomysl ;)

~bla bla (188.123. * .123) 16.11.2011 21:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Owszem Riedel się zaćpał tak samo Cobain pod wpływem narkotyków się zabił, ale czy to powoduje, żeby uważać wszystkich metali za ćpunów i alkoholików? Żaden z moich znajomych, którzy słuchają metalu nie ćpią, ale za to mam znajomego co słucha techno, rapu i ćpie ciekawe nie? Jak dla mnie opowiadasz głupoty i mogę tak uważać nawet jeżeli Ty się z tym nie zgadzasz, w każdej z subkultur się znajdą osoby co ćpią czy są alkoholikami, więc nie mów mi, że metale są tacy źli, ale to ciekawe, że z tych 30 tys. wszyscy słuchają metalu/punku/reggae, skąd to wiesz?? Może, zanim umrą lekarze się ich pytają czego słuchają, żeby pokazać wszystkim jacy to jesteśmy źli? Owszem zabił i słuchał metalu, ale ogólnie z tego co mi się wydaję, to mało się słyszy o jakich pobiciach czy morderstwach ze strony osób słuchających takiej muzyki. 1 osobie się zdarzyło i teraz jeszcze się okaże, ze wszyscy metale są tacy. Co do woodstocku to się nie będę wypowiadał, bo jeszcze nie miałem okazji być na tym festiwalu, ale z tego co mi wiadomo, to dopóki się tam nie pojedzie to się nie ma co wypowiadać na ten temat, bo to co pokazują w telewizji i o czym się ogólnie mówi to jest taki mały margines.
Z pozdrowieniami dla Pana Pszowika.

~Pszowik (89.200. * .94) 16.11.2011 16:44
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Rademenes-Rozumiem że znasz wszystkich pszowików, czyli 14 tys . Skoro w Pszowie rządzą łysi, to jakim cudem odbywają się koncerty rockowe? lol-Skoro pieprzę głupoty, to napisz gdzie. Czyż nie jest prawdą że Ridel się zaćpał? Czy nie jest prawdą że Kurt Cobain się zastzrelił pod wpyływem ogromnej ilością narkotyków. Czy nie jest prawdą że mnóstwo młodych ludzi umiera przed 30 z powodu narkotyków, wirusa HIV i alkoholu? Dziwnym trafem zawsze oni należą do subkultury matalowej lub punkowej, ewentualnie regge . Czy jie jest prawdą że w Nowej wsi morderca zabił dwóch swoich sąsiadów w sposób taki, że nawet opisać tego się nie da, dziwnym trafem znów człowiek, który słuchał metalu. Chcesz powiedzieć że to wszystko przypadek i zbieg okoliczności? Ja od zawsze słuchałem muzyki RAC i jakoś nigdy nie miałem kłopotów z używkami czy kłopotów z prawem. Ludzie którzy słuchają muzyki RAC także nie słyszałem żeby mieli coś złego na swoim koncie.

~Rademenes (78.31. * .114) 16.11.2011 15:06
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

I jak tu z takimi dyskutować. W Pszowie, żyją sami idealni ludzie. Wejdzie na jakiekolwiek bloki, żule i nie tylko. Stoisz na przystanku i dostajesz po pysku za nic, bo nie pasujesz, grupie łysoli/kiboli, którzy tam rządzą. I zgadzam się w zupełności z "lol" no "True" myślę, że po 1 piwie można stwierdzić, że jesteś alkoholikiem :))

~lol (87.239. * .60) 16.11.2011 14:45
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

ale Pszowik pieprzy głupoty... zaściankowość aż bije z daleka...

~Pszowik (89.200. * .94) 16.11.2011 14:38
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

Rademenes -A wiesz co znaczy słowo PUNK? Dosłownie znaczy śmieć, brudas itp. Czemu ludzie, którzy grają metal, punk czy regge to kończą z przedawkowania narkotyków, lub z przepicia się. Masz przykłady jak Kurt Cobain, czy też Ozzy Osbourne który prawie się zapił na śmierć. Wiele ludzi z tamtego okresu nie dożyło 30 lat, , zaćpali się i zapili. Nie trzeba iść na zachód, spójrz na Polskę, na ćpuna Ryszarda Ridela, który się zaćpał na śmierć, czy też na ludzi z zespołu "odział zamknięty" którzy się zapili. Spójrz na przystanek Woodstok, gdzie młodzi piją i ćpają, tam są nawet dwunastolatki.Często zaćpane do nieprzytomności, gdzie służą za uciechę seksualną dla punków. Takie są fakty, nikt normalny nie jest punkiem, metalowcem czy nie słucha muzyki regge. Każdy normalny ma do siebie szacunek, a wiec nie nazywa siebie punkiem, czyli śmieciem. A jak nazwać ćpuna?

~True (178.218. * .113) 16.11.2011 14:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ostatnio wypiłem jedno piwo... Czy to swiadczy ze jestem alkoholikiem?!

~Rademenes (78.31. * .114) 16.11.2011 13:05
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Najpierw było, że Rock Trendy to impreza satanistyczna (muzyka metalowa), a teraz Punky Reggae Live pożywka dla dilerów narkotyków. Widać, że Pszowianie to bardzo tolerancyjny naród. Czas zacząć organizować tam pielgrzymki i wspólne modlitwowy nikomu nie będzie przeszkadzało. Takie krótkie podsumowanie dla Pszowika: osoba słuchająca metalu, rocka = SATANISTA, osoba słuchająca Reaggae, punka = ĆPUN/NARKOMAN.

~Lucian (178.218. * .113) 16.11.2011 12:52
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Dodajcie linka ze zdjeciami z pogo ;) albo wrzućcie je.... Widze ze kilkanascie osób kieruje sie tu stereotypami (reggae-narkoman).... Brawo debile ^^ Jesli ja jeżdżę na koncerty metalowe, reggae i ska to znaczy ze jestem satanista narkomanem i brudasem? o.O Jesli tak to macie ludzie zajebisty tok myślenia

~cos (83.30. * .36) 14.11.2011 17:39
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Zdjęcia dobre, no ale 10 zdjęć jednego gitarzysty w tym samym momencie ? ;/ Z tego to wiem było robione dużo więcej zdjęć. Będą wszystkie? Szczególnie mi chodzi o zdj publiczności.Jeden Fotograf robił zdj cały czas w pogo i z wszystkich fal, gdzie znajdę te zdj?

~Śląski Skinhead (89.200. * .94) 13.11.2011 20:53

KAT -Nie wiedziałem że księża są skinami.... A na takich imprezach kiedyś bywałem....

~KAT (141.0. * .157) 13.11.2011 19:47
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

nie przejmujcie sie bo to ci mlodzi ksieza z pszowa pisza tu te swoje głupoty. jak głupota zacznie sie byc lżejsza od powietrza to kosciół w pszowie bedą trzymac na sznurku jak balonika.

~Kejsi (91.203. * .83) 13.11.2011 19:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Też tam byłam i zgadzam się z wypowiedzią niżej.

~Acibuk (77.253. * .57) 13.11.2011 19:21
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

I ja tam byłem, ale tak się naćpałem, ale tak się naćpałem, że nie widziałem nic przed siebie... W ogóle kto tam grał? Bo nawet nie wiem z tego przećpania... Ludzie ogarnijcie się, nie byliście tam, to się nie wypowiadajcie... To, że słuchamy takiej muzyki, nie znaczy, że od razu musimy ćpać...

~ZALIKkropeczkePEEL (193.150. * .1) 13.11.2011 18:47
oceniono 7 razy
-3
Zgłoś

Waleniem,łopatą o beton to juz lepsza muzyka od tego czegoś co było w Pszowie-popieram w większosci zbiorowisko ludzi kochających mocniejsze używki,to samo jak co roku jest w Gorzycach na początku sierpnia kolejnego dnia gdy wyjdzie słoneczko widzimy zarzygane 3/4 miejsca tam gdzie niby sie bawili...taa gdzie tam naćpani ^^

~Karolajna (91.203. * .83) 13.11.2011 18:28
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Ludzie. Wy to chyba naćpanego człowieka nie widzieliście. Rozwala mnie wasz tok myślenia. Tak jakby wszyscy słuchający reggae jarali, ćpali itd.

~cos (83.30. * .38) 13.11.2011 18:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dodacie jeszcze jakieś zdjęcia?
Może ktoś wie gdzie są wszystkie zdjęcia tego fotografa co latał w pogo z aparatem ;d ?

~kwasek (93.105. * .206) 13.11.2011 18:15
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

jest moc

~jakistamnick (83.30. * .38) 13.11.2011 18:13

Mordy zmęczone były przez pogo. Z tego co wiem Reggae niesie za sobą większą ideologię niż tylko jaranie ...

~skinhead (89.200. * .94) 13.11.2011 18:10
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

Spójrz na ich oczy, energia to może i mieli bo się nieźle doładowali. Przecież to są ćpuny, ideologią regge jest się porządnie naćpać. Zresztą ich oczy wszystko mówią...

~jakistamnick (83.30. * .38) 13.11.2011 18:04
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Jacy naćpani?! Po prostu dobrze się bawimy, wątpię że był tam ktoś naćpany a jeżeli już to na pewno nie znaczna część publiczności. Energia na koncercie była świetna!

~skinhead (89.200. * .94) 13.11.2011 18:01
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Pszowik-Racja,zresztą widać po ich mordach że nieźle naćpani. Spójrzcie na ich oczy..

~jakistamnick (83.30. * .38) 13.11.2011 17:59
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

rozbawił mnie komentarz poniżej

~Pszowik (89.200. * .94) 13.11.2011 17:58
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To znów dilerzy narkotyków pewnie się wzbogacili. Takie imprezy to dla dilerów żniwa..

~jakistamnick (83.30. * .38) 13.11.2011 17:39
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ej ludzie, będziecie mieli jeszcze jakieś zdjęcia to dawać linki

~Cerox (77.255. * .170) 13.11.2011 17:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

najlepiej by było jeszcze dzisiaj ;D

~PogoMan (89.25. * .19) 13.11.2011 16:52

niedługo tzn kiedy ? ;p

~AntonioVilaVega (87.205. * .28) 13.11.2011 16:33

spoko

~redakcja (93.105. * .206) 13.11.2011 16:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niedługo dodamy więcej zdjęć