Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmiana zarządu w RAFAKO S.A. Odwołano Roberta Kuraszkiewicza. Prezesem ponownie został Maciej Stańczuk

  • Rada Nadzorcza RAFAKO S.A. dokonała zmian Zarządu Spółki. Na stanowisko Prezesa Zarządu powrócił Maciej Stańczuk.
  • Jego zadaniem będzie doprowadzenie do konwersji zadłużenia Spółki oraz sfinalizowanie transakcji z potencjalnym inwestorem strategicznym, który w ostatnim czasie wyraził zainteresowanie inwestycją w RAFAKO.
  • 10 czerwca z zarządu RAFAKO odwołano prezesa Roberta Kuraszkiewicza oraz członka zarządu Andrzeja Marciniaka. 
Zmiana zarządu w RAFAKO S.A. Odwołano Roberta Kuraszkiewicza. Prezesem ponownie został Maciej Stańczukżet
Maciej Stańczuk - pierwszy z lewej - nowy prezes zarządu w Rafako SA. Będzie dążył do pozyskania dla spółki inwestora strategicznego z zagranicy

Wierzyciele zgodzą się na oddłużenie, jak spółka pozyska inwestora

W opinii Rady Nadzorczej ostatnie miesiące nie przyniosły istotnego przełomu w kwestii dalszych losów RAFAKO, nie doprowadziły też do znaczących postępów w procesie konwersji zadłużenia Spółki na akcje nowej emisji.

Wierzyciele RAFAKO zgodę na oddłużenie RAFAKO w zamian za akcje, uzależniają niezmiennie od pozyskania inwestora.

Rada uznała, że zaproponowane przez nowego Prezesa rozwiązanie, zmierzające do pozyskania zagranicznego inwestora jest realne i – pod warunkiem zgodnego stanowiska wszystkich interesariuszy RAFAKO - stanowi jedyną szansę uratowania Spółki.

Niedługo ma być podpisany list intencyjny z inwestorem

Maciej Stańczuk zobowiązał się, że w możliwie najszybszym terminie, uzgodni z potencjalnym inwestorem podpisanie listu intencyjnego, który przedstawi realną strukturę transakcji inwestorskiej oraz przedstawi koncepcję zapewnienia Spółce płynności finansowej do czasu finalizacji tej transakcji.

Dlatego też Rada Nadzorcza zdecydowała się ponowie powierzyć Stańczukowi funkcję Prezesa Zarządu Spółki i postawiła przed nim zadanie doprowadzenia do realizacji kluczowego z perspektywy dalszego jej funkcjonowania procesu inwestorskiego.

Maciej Stańczuk bardzo dobrze zna Spółkę, w okresie od 29 czerwca 2021 roku sprawował funkcję wiceprezesa RAFAKO.

Następnie od 7 czerwca do 5 października 2023 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki.

W październiku Rada Nadzorcza odwołała go ze stanowiska. Jak podała prasa branżowa - po naciskach ze strony Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) - mniejszościowego akcjonariusza spółki, będącego pod nadzorem polityków rządu PiS. Chodziło o spór co do finansowania bieżącej działalności RAFAKO.

Cezary Klimont wszedł do nowego zarządu

Na Członka Zarządu RAFAKO S.A. Rada Nadzorcza powołała Cezarego Klimonta, który odpowiadał będzie za obszar finansów oraz restrukturyzację operacyjną. Jest on ekspertem z dziedziny zarządzania finansami, transformowania firm i zarządzania zmianą. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, w tym spółkami notowanymi na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A.

Informacje podał Jacek Balcer Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Rzecznik Prasowy Grupy RAFAKO.

Grupa RAFAKO pod koniec maja opublikowała skonsolidowane wyniki za I kwartał 2024 roku. Przychody ze sprzedaży produktów, usług i materiałów wyniosły 51 mln 780 tys. zł. Strata z działalności operacyjnej w I kwartale wyniosła 60 mln 663 tys. zł. W sprawozdaniu podano, że aktualna sytuacja finansowa RAFAKO wskazuje na zagrożenie co do możliwości kontynuowania działalności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KampaniaUpiorna (193.200. * .16) 12.06.2024 13:09

Skoro Gabi się do fotki ustawiła, to poszukiwania pewnie dotyczą "Inwestora z Kataru"? Pójdzie tak samo szybko, jak Leszczynie z NFZ-tem?