Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłosili kradzież wypożyczonego sprzętu rolniczego. Prawda była inna

Raciborscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wypożyczyli sprzęt rolniczy, ale nie mieli zamiaru go zwrócić.

Zgłosili kradzież wypożyczonego sprzętu rolniczego. Prawda była inna KPP Racibórz
Jeden z zatrzymanych, który będzie odpowiadał za oszustwo.

W poprzednią środę (5.06.) do raciborskiej komendy zgłosił się 29-letni mężczyzna, aby złożyć zawiadomienie o kradzieży sprzętu rolniczego, który wypożyczył zaledwie dzień wcześniej. W toku poczynionych ustaleń okazało się, że mężczyzna, wspólnie z dwoma kolegami, pożyczył sprzęt, m.in. kosiarki oraz glebogryzarki.

Z jego relacji wynikało, że złodzieje skradli wszystko z jego posesji. Sprawą zajęli się raciborscy kryminalni, którzy bardzo szybko ustalili, że do żadnej kradzieży nie doszło, a wypożyczony sprzęt został prawdopodobnie sprzedany przez zgłaszającego mężczyznę i jego dwóch kolegów w wieku 36 i 40 lat.

Cała trójka została zatrzymana. Przy jednym z mężczyzn policjanci znaleźli narkotyki. Za zarzuty oszustwa grozi im kara do 8 lat więzienia.

fot. KPP Racibórz

fot. KPP Racibórz

źr. KPP Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].