Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trzęsienie ziemi w Rafamecie. Odwołano prezesa Longina Wonsa

Zwolnienia, które objęły 119 spółek podlegających Agencji Rozwoju Przemysłu 7 czerwca dotarły także do Rafametu. Rada nadzorcza spółki odwołała z funkcji prezesa zarządu Longina Wonsa, który 23 lata stał na czele kuźniańskiej firmy. Do czasowego (przez tydzień) pełnienia funkcji prezesa zarządu Rada oddelegowała Pawła Sułeckiego - przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Warto zauważyć, że niedawno został ogłoszony konkurs na stanowisko prezesa zarządu Rafamet SA, który wciąż trwa.

Trzęsienie ziemi w Rafamecie. Odwołano prezesa Longina Wonsa

Prawo właściciela

Udało nam się dodzwonić do odwołanego prezesa Longina Wonsa. – Czy jest się prezesem rok czy 25 lat, to trzeba pamiętać, że prawem właściciela jest odwołanie zarządu w każdym czasie i ja oczywiście to prawo akceptuję – powiedział Nowinom.

- Oczywiście u kogoś niezorientowanego może budzić zdziwienie, że zarząd jest odwoływany ze skutkiem natychmiastowym, nawet z podaniem dokładnej godziny, ale uważam, że w dobie digitalizacji jest to w pełni zrozumiały standard, który służy przejrzystości działania spółek handlowych. O innych aspektach nie mogę się oczywiście wypowiadać ze względu na tajemnice korporacyjne - oświadczył Longin Wons.

Największa wymiana kadr za nowej władzy

Radio Zet podaje, że w ostatnich dniach pracę straciło ponad 700 osób z rad nadzorczych i zarządów ze 119 spółek podlegających ARP. Media podkreślają, że to największa wymiana kadr, odkąd władzę objęła koalicja KO, Trzecia Droga, Lewica.

Odchodzący prezes Longin Wons rozpoczął pracę w Rafamecie w 1987 roku, zajmując m.in. stanowiska:

  • dyrektora finansowego-głównego księgowego (w latach 1989-1992),
  • wiceprezesa zarządu-dyrektora finansowego (w latach 1992-1999)
  • oraz prezesa zarządu-dyrektora naczelnego (w latach 1999-2006).

Z tego ostatniego stanowiska został odwołany w czasie pierwszych rządów PiS (2005-2007). W 2008 r. został ponownie wybrany na stanowisko prezesa zarządu-dyrektora naczelnego Spółki.

Co ciekawe, Wons został w przeszłości odwołany ze stanowiska w listopadzie 2006 r., w czasie pierwszych rządów PiS (2005-2007). Na żądanie m.in. załogi zakładu wrócił na stanowisko prezesa zarządu w marcu 2008 roku i funkcję tę sprawował nieprzerwanie aż do ubiegłego piątku. Czyżby niezależność polityczna prezesa była problemem dla każdej władzy?

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TerazKfaMy (46.134. * .232) 11.06.2024 00:42

Tako rzecze zawsze Lena: "My nie wycinamy ludzi niezależnych, my mówimy: 'czas na niezależnych ekspertów'... a w naszych szeregach i rodzinach jest takich całe mnóstwo. TKM!"