Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Charytatywny festyn dla Bereniki Borkowskiej. Zbierali fundusze na nowe protezy [ZDJĘCIA]

9 czerwca na boisku w Krostoszowicach odbywał się charytatywny festyn, z którego dochód ma wspomóc zakup nowych protez dla Bereniki Borkowskiej. 

Charytatywny festyn dla Bereniki Borkowskiej. Zbierali fundusze na nowe protezy [ZDJĘCIA]

8 czerwca wieczorem ruszył 24-godzinny bieg "Zedrzyj szczewiki dla Bereniki", podczas którego biegacze, chodziarze i spacerowicze pokonując kolejne kilometry specjalnie wyznaczonej trasy zbierali fundusze, które zostaną przeznaczone na nowe ortezy dla Bereniki Borkowskiej (1km to 1zł od darczyńców). 

Zobacz więcej: 

Berenika ma za sobą dwunastą operację ortopedyczną, podczas której lekarze usunęli wszystkie metalowe zespolenia ze stawów skokowych i kolanowych. - Każdy kilometr pokonany w ciągu doby na trasie Bereniki, to dodatkowa złotówka od naszych partnerów. Te pieniądze pomogą nam opłacić nowe ortezy dla Bereniki, które umożliwiają jej chodzenie. Bez nich nie dalibyśmy rady razem spacerować - powiedziała mama dziewczynki, Maria Piechaczek-Borkowska. - Berenika niespełna 6 tygodni temu przeszła w Niemczech operację, swoją już dwunastą. Wszystkie elementy metalowe ma już usunięte. To była - mamy nadzieję, daj Boże - jej ostatnia operacja. 

Jedną z atrakcji był zlot samochodów amerykańskich i możliwość przejechania nimi krótkiej trasy

W niedzielę od godziny 12.00 w Krostoszowicach odbywał się charytatywny festyn, z którego dochód również trafi do puli pieniędzy, które przeznaczone będą na nowe ortezy dla Bereniki (ich koszt wynosi ok 30 000 zł). Wśród atrakcji znalazły się: dmuchany zamek, zlot samochodów amerykańskich, piana party, bogaty bufet, malowanie twarzy i tatuaży, masaż i wiele innych. 

Berenika również uczestniczyła w festynie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].