Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie piszą o napadzie na bank w Godowie

W dzisiejszym wydaniu Nowin Wodzisławskich podejmujemy temat włamania do bankomatu i placówki bankowej, które miało miejsce w Godowie. Do zdarzenia doszło w nocy, 29 maja, przed godziną 3.00. Sprawcy wysadzili obudowę bankomatu i dostali się do jego wnętrza.

Nowiny Wodzisławskie piszą o napadzie na bank w Godowie

Bardzo interesującym materiałem jest wywiad z panem Krzysztofem Sosną, prowadzącym firmę pogrzebową, który opowiada o pochówkach, przygotowaniu zmarłego, pogrzebach tradycyjnych, kremacjach, trumnach, urnach oraz o życzeniach rodzin zmarłych i zmianach w podejściu do pogrzebów, jakie nastąpiły w ciągu minionych lat.

Nie brakuje również innych ciekawych relacji. W Pszowie odbyła się Industriada, podczas której można było zapoznać się z budynkami byłej kopalni KWK Anna, oraz sprzętem, który pozostał. Uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się zarówno historii kopalni i miasta, jak i zapoznać z konkretnymi urządzeniami. Nie brakowało wspomnień i refleksji. Dla wielu osób kopalnia była całym ich życiem.

W numerze relacjonujemy także procesje Bożego Ciała, które odbyły się w parafiach. Piszemy też między innymi o zrzeczeniu się mandatu radnego Pszowa przez sekretarza powiatu Michała Lorka, dyktandzie ślonskij godki, jubileuszu klubu sportowego Czarni Gorzyce.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].