Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Emocjonujący początek czerwca w kinach Helios

Najbliższy tydzień będzie obfitował w filmowe premiery – na wielkich ekranach zagoszczą wyczekiwane tytuły, takie jak animacja „Garfield” i horror „Puchatek: Krew i miód 2”. Sieć kin przygotowała również wyjątkowe pokazy z okazji Dnia Dziecka oraz tematyczne seanse specjalne, w tym transmisję finału Ligi Mistrzów UEFA!

Emocjonujący początek czerwca w kinach Helios

Gorącą nowością, na którą czekają przede wszystkim najmłodsi, jest „Garfield”. Najsłynniejszy kot świata powraca w nowej odsłonie, lecz niezmiennie uwielbia leniuchować i delektować się włoską kuchnią. Tytuł przybliża okres dzieciństwa postaci, kiedy to znalazł się osamotniony na ulicy. Po latach Garfielda odnajduje jego ojciec, Vic, który od razu wciąga go w szaloną przygodę, pełną dynamicznych zwrotów akcji. Bohaterowie mają dzięki temu okazję do zbudowania na nowo rodzinnej więzi.

Inną premierą zaplanowaną na ten tydzień jest horror „Puchatek: Krew i miód 2”. Produkcja zaskakuje przedstawieniem doskonale znanego bohatera, jednak w zdecydowanie mroczniejszej wersji. Po sukcesie pierwszej części twórcy powracają z kontynuacją filmu grozy typu slasher. Policja próbuje wyjaśnić sprawę masakry w Stumilowym Lesie. Wszystkie tropy prowadzą do Krzysia – tymczasem ukrywający się Puchatek wciąż pała żądzą zemsty…

Pierwszy weekend czerwca w sieci kin Helios będzie upływał pod znakiem Dnia Dziecka! Z tej okazji zaplanowano projekcje najświeższych tytułów dla dzieci, którym będą towarzyszyły rozmaite atrakcje, takie jak animacje i konkursy. Mali kinomani będą mogli zapoznać się między innymi z filmem familijnym „Istoty fantastyczne”. Główna bohaterka, Bea, zaprzyjaźnia się z sąsiadem, obdarzonym umiejętnością widzenia wyimaginowanych przyjaciół innych dzieci. Razem pomagają stworzeniom znaleźć nowy dom – zadanie jest jednak trudniejsze niż początkowo im się wydawało…

Inną filmową propozycją jest polska animacja „Basia. Jestem w sam raz”, która będzie wyświetlana przedpremierowo specjalnie na Dzień Dziecka! Tytułowa postać jest pełna uroku i energii, dzięki czemu nigdy nie narzeka na nudę, a każdy dzień jest dla niej nową przygodą. Na wielkich ekranach znajdzie się również film animowany „Strażniczka smoków”, którego akcja toczy się w… starożytnych Chinach! Opowiada on o Ping – małej dziewczynce o wielkich mocach. Bohaterka musi przenieść smocze jajo w bezpieczne miejsce, aby zapobiec wyginięciu tych mitycznych stworzeń.

Na dorosłych kinomanów czekają również porywające propozycje filmowe w aktualnym repertuarze. „Furiosa: Saga Mad Max” to nowość ze słynnej serii, skupiająca się na historii Imperator Furiosy. W młodości została ona uprowadzona przez potężną Hordę Bikerów. Bohaterka walczy o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie i stara się za wszelką cenę powrócić do domu… Na wielkich ekranach wyświetlana jest też nadal produkcja „Królestwo Planety Małp”. Opowiada ona o niepokojących poczynaniach nowego władcy małp, który pragnie zniewolić pozostałe grupy dzięki pozostałościom ludzkich technologii…

Nadchodzący tydzień przyniesie ponadto projekcje zaskakujących tytułów z różnych stron świata. W ramach Helios Anime od piątku, 31 maja fani gatunku będą mogli zapoznać się z japońskim przebojem „Haikyu!! The Dumpster Battle” – bezpośrednią kontynuacją popularnej sportowej serii o siatkówce. Tego samego dnia odbędzie się mrożący krew w żyłach Maraton Strachu z aż czterema wbijającymi w fotel tytułami. W środę, 5 czerwca odbędzie się natomiast kolejne filmowe spotkanie z cyklu Kino Kobiet – tego dnia wyświetlony zostanie włoski komediodramat „Jutro będzie nasze”. To film, który emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

1 czerwca to wyjątkowa data dla wszystkich kibiców piłki nożnej – na ten dzień zaplanowano bowiem finał Ligi Mistrzów UEFA, którego transmisja zagości na kinowych ekranach Heliosa. Zmierzą się w nim dwie topowe europejskie drużyny: Borussia Dortmund i Real Madryt. Tego wydarzenia nie może przegapić żaden pasjonat futbolu na najwyższym poziomie!

W poniedziałek, 3 czerwca kinomani mogą wybrać się na projekcję z cyklu Kino Konesera. Tego dnia zostanie wyświetlony dramat „The Old Oak”. Tytuł filmu to nazwa pubu w niewielkim angielskim miasteczku, w którym zbierają się miejscowi mieszkańcy – ofiary ekonomicznej recesji… Czwartkowe popołudnia tradycyjnie należą do cyklu Kultura Dostępna, w ramach którego 6 czerwca odbędzie się projekcja filmu familijnego „Za duży na bajki 2”. Przybliża on historię Waldka, który po wielu latach odnajduje swojego biologicznego ojca, w czym pomagają mu oddani przyjaciele.

Szczegóły dotyczące najbliższych seansów oraz bilety na majowe pokazy można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin Helios w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych grup medialnych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku - AMS), internetu (portal Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Eurozet).

Tekst sponsorowany