Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Helios prezentuje porywające hity!

Kinowy repertuar w nadchodzącym tygodniu okaże się wyjątkowo bogaty w nowości. Na wielkich ekranach sieci kin Helios zagoszczą aż dwie gorące premiery: „Furiosa: Saga Mad Max” oraz „Strażniczka smoków”. Ponadto widzowie będą mogli wybrać się na wyczekiwane pokazy przedpremierowe najnowszej animacji „Garfield”, a także zapoznać się z ofertą różnorodnych projektów specjalnych.

Helios prezentuje porywające hity!

„Furiosa: Saga Mad Max” to porywająca nowość z kultowego uniwersum. Piąta odsłona serii jest prequelem filmu „Mad Max: Na drodze gniewu” z 2015 roku i przedstawia losy młodej Imperator Furiosy. Kilkanaście lat wstecz zostaje ona uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus. Następnie porywacze napotykają Wiecznego Joe. Kiedy dwóch tyranów prowadzi walkę o władzę, Furiosa musi przygotować się do powrotu do domu. W bohaterkę wciela się Anya Taylor-Joy – jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia, której partneruje Chris Hemsworth.

Do kin zawita też animacja „Strażniczka smoków”, inspirowana kulturą chińską. W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi, lecz ten sojusz zakończyła ludzka chciwość. Wiele lat później mała Ping dba o ostatnią parę uwięzionych stworzeń. Pewnego dnia okazuje się, że musi uratować cenne smocze jajo. Wyrusza więc za swoim przeznaczeniem w pełną wyzwań podróż, w której towarzyszy jej smok. Celem wyprawy jest magiczna woda – to tam smoki przychodzą na świat. Ping odkrywa drzemiące w niej moce i zaczyna rozumieć, że jest prawdziwą Strażniczką smoków!

Na wielkich ekranach będzie można obejrzeć także film animowany „Garfield”. Tytułowy bohater tej przedpremiery to najbardziej znany kot na świecie, dla którego wymarzonym sposobem spędzania wolnego czasu jest odpoczynek przy ulubionych potrawach. Spokojne życie zakłóca jednak pojawienie się dawno niewidzianego ojca Garfielda – Vica. Postacie łączą siły, aby wziąć udział w zabawnym napadzie, dzięki czemu na nowo budują ze sobą relację.

W repertuarze znajdą się także inne tytuły dla kinomanów w każdym wieku! „Istoty fantastyczne” to film familijny w gwiazdorskiej obsadzie, w którym występują między innymi Ryan Reynolds i John Krasinski. Produkcja przybliża historię dziewczynki, posiadającej zdolność widzenia wymyślonych przyjaciół innych dzieci. Okazuje się, że jej sąsiad również posiada podobną umiejętność. Razem postanawiają pomagać stworzeniom (zwanymi IF-ami), które zostały samotne po tym, jak towarzyszące im dzieci osiągnęły dorosły wiek.

Inną propozycją dla najmłodszych jest animacja „Ucieczka ze zwierzowersum”. Główna bohaterka, wombatka Maggie, pragnie pomagać innym jako superbohaterka. Nadarza się do tego znakomita okazja, gdyż zły geniusz planuje uwięzić mieszkańców miasta w komputerowej symulacji… Maggie i jej pomocnik Ptyś ruszają na misję, aby ich uwolnić!

Widzowie nadal mogą zapoznać się z kolejną odsłoną klasyka science fiction, czyli filmem „Królestwo Planety Małp”. Trzysta lat po wydarzeniach poprzedniej części porządek zbudowany przez Cezara zostaje zakłócony. Nowy władca małp pragnie wprowadzić despotyczne rządy i zniewolić pozostałe grupy. W tym celu poszukuje pozostałości ludzkich technologii, które pozwolą mu zyskać przewagę nad innymi klanami…

Co poniedziałek w Heliosie odbywają się seanse w ramach cyklu Kino Konesera, przybliżającego mniej komercyjne, lecz warte uwagi tytuły. 27 maja sieć zaprasza na pokazy filmu „Do usług szanownej pani”. Andrew po śmierci żony postanawia zmienić swoje życie i wyjechać do Francji – rodzinnego kraju swojej ukochanej. Tam zatrudnia się jako majordom w posiadłości zamożnego rodu, gdzie każdy skrywa jakąś tajemnicę… W obsadzie znalazły się gwiazdy takie jak: John Malkovich i Fanny Ardant.

W czwartek, 30 maja do kin Helios zawita cykl Kultura Dostępna, ukazujący ostatnie dokonania polskiej kinematografii. W ramach najbliższej odsłony zostanie wyświetlony film Sci-Fi „W nich cała nadzieja”. W rzeczywistości postapokaliptycznej Ewa zmaga się z dotkliwą samotnością. Jej jedynym towarzyszem jest Robot, z którym niespodziewanie wchodzi w konflikt. Od teraz musi walczyć o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję…

Szczegóły dotyczące najbliższych seansów oraz bilety na majowe pokazy można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin Helios w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych grup medialnych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku - AMS), internetu (portal Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Eurozet).

Tekst sponsorowany