Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spółka Sunex z Raciborza negocjuje zakup kolejnej nieruchomości

Sunex to producent rozwiązań bazujących na OZE. Przedstawiciele spółki rozmawiają o potencjalnym zakupie nieruchomości w Raciborzu - sąsiadującej z zakładem spółki - oraz o przejęciu części pracowników od spółki Mavex-Rekord, zajmującej się serwisem taboru kolejowego.

Spółka Sunex z Raciborza negocjuje zakup kolejnej nieruchomości
Na zdjęciu Romuald Kalyciok - założyciel, akcjonariusz i prezes Sunex S.A.

Sunex podpisał ze spółką Mavex – Rekord z siedzibą w Budapeszcie umowę o zachowaniu poufności. Ma to związek z rozpoczętymi negocjacjami o potencjalnej transakcji zakupu nieruchomości z budynkami przemysłowymi w Raciborzu.

- Transakcja pozwoliłaby nam rozbudować infrastrukturę produkcyjną i zwiększyć możliwości rozwoju Sunex. Nieruchomość, której nabycie rozważamy, znajduje się na działce sąsiadującej z naszym zakładem. Będzie to zatem dla nas bardzo korzystne rozwiązanie, pozwalające na wypracowanie wielu synergii logistycznych. W przejętym zakładzie chcielibyśmy m.in. rozpocząć produkcję części elementów do zbiorników (w tym zbiorników kompozytowych). Dodatkowo potencjalna transakcja pozwoli zmniejszyć koszty operacyjne, ponieważ będziemy mogli zrezygnować z wynajmowania jednej hali od zewnętrznego podmiotu. Rozmawiamy też o przejęciu części pracowników Mavex-Rekord, którzy płynnie mogliby rozpocząć pracę w Sunex – mówi Romuald Kalyciok, prezes Sunex S.A.

Pieniądze na rozbudowę infrastruktury produkcyjnej będą pochodzić z procesu ABB (przyspieszona budowa księgi popytu). W pierwszej połowie lutego 2024 r. Romuald Kalyciok poinformował o zakończeniu procesu ABB, w którym liczba sprzedanych akcji wyniosła 2 mln (9,86% kapitału zakładowego spółki) po cenie 12 zł za walor. W transakcji pozyskał 24 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami, docelowo prezes obejmie akcje nowej emisji Sunex w ramach możliwego kapitału docelowego.

źródło: Tailors Group dla Sunex S.A., oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].