Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Z folklorem za pan brat”. Konkurs plastyczny na 70-lecie ZPiT „Strzecha”

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w konkursie plastycznym w ramach obchodów 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” im. Joli Rymszy „Z folklorem za pan brat”.

„Z folklorem za pan brat”. Konkurs plastyczny na 70-lecie ZPiT „Strzecha”

Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej wykonanej w dowolnej technice np. malarstwo, rzeźba, rysunek, szkic ołówkiem, interpretującej temat szeroko pojętego folkloru. W konkursie mogą brać udział uczniowie i uczennice przedszkoli oraz szkół podstawowych, w czterech kategoriach wiekowych: przedszkole, uczniowie klas I - IV szkoły podstawowej, uczniowie klas V - VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zgłoszenia do konkursu zawierające prace konkursową oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 27 maja do RCK ul. Chopina 21.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie RCK pod linkiem https://tiny.pl/ lub poniżej:

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy - szkoły

Formularz zgłoszeniowy - przedszkola

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 14 czerwca podczas wydarzenia „TROJOK ŚLĄSKI” w RCK DK Strzecha przy ul. Londzina 38.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować drogą elektroniczną na adres e- mail: ara@rck.com.pl oraz telefonicznie pod numerem: 324123240. Serdecznie zapraszamy!

Zespół Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy to zespół ludowy z wieloletnią tradycją działający przy Raciborskim Centrum Kultury. Jego początki sięgają 1954 roku. Uroczyste obchody 70-lecia odbędą się we wrześniu. Konkurs plastyczny „Z folklorem za pan brat” jest jednym z działań organizowanych w ramach jubileuszu, w czerwcu odbędą się również spotkania i warsztaty folklorystyczne. Więcej informacji już wkrótce.

źródło: RCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].