Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

6500 złotych mandatu i 28 punktów karnych dla kierowcy fiata

Gdy kierowca fiata zauważył patrol pszczyńskiej drogówki, nie zastosował się do polecenia i zamiast zatrzymać pojazd - przyśpieszył. Ta decyzja słono go kosztowała. Na 26-latka policjanci nałożyli mandaty karne na łączną kwotę 6,5 tys. złotych.

6500 złotych mandatu i 28 punktów karnych dla kierowcy fiatapolicja, ilustracyjne
Brawura i ryzykowne zachowania, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

W niedzielę (14.04.) około 17:30 w miejscowości Studzienice policjanci podczas pomiaru prędkości pojazdu marki Fiat Panda ujawnili, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h.

- Stróż prawa wydał kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten jednak zlekceważył polecenie i zamiast się zatrzymać, wyraźnie przyspieszył. To była zła decyzja. Jak się szybko okazało, powodem takiego zachowania 26-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego była obawa przed zatrzymaniem prawa jazdy. Mężczyzna bowiem został już powiadomiony o wydaniu takiej decyzji przez starostwo powiatowe - przedstawia okoliczności zdarzenia sierż. sztab. Jadwiga Śmietana z komendy w Pszczynie.

W związku z powyższym, policjanci nałożyli na kierującego dwa mandaty karne. Pierwszy, w wysokości 1500 złotych za przekroczenie prędkości i drugi, opiewający na 5 tys. złotych, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Ponadto na konto 26-latka trafiło dodatkowych 28 punktów karnych. Oprócz tego mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące.

- Przypominamy, że wsiadając za kierownicę swojego pojazdu odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla rzecznik pszczyńskiej policji.

Brawura i ryzykowne zachowania, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Stosujmy się do zasad bezpieczeństwa i przestrzegajmy przepisów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].