Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowy żłobek w Rybniku. Powstanie na terenie po dawnej Ryfamie

Kolejny miejski żłobek, powstający na terenie dawnej Ryfamy zapewni miejsce 70 najmłodszym rybniczanom. Oferta miejskiego żłobka będzie doskonałym uzupełnieniem powstającej tam nowej przestrzeni mieszkaniowej.

Nowy żłobek w Rybniku. Powstanie na terenie po dawnej RyfamieM. Koczy

Jeszcze w 2016 roku rybnickie, niepubliczne żłobki zapewniały miejsce dla 160 dzieci.  Rokpóźniej, dzięki powstaniu pierwszego Miejskiego Żłobka Wesoła Rybka oraz wprowadzeniu dotacji dla żłobków niepublicznych, liczba miejsc zwiększyła się do 292.

Dziś, kiedy w skład Zespołu Żłobków Miejskich wchodzą już trzy placówki, działające w dzielnicach Maroko-Nowiny, Rybnicka Kuźnia i Boguszowice Osiedle oraz dzięki rozwiniętej sieci podmiotów niepublicznych, opieką żłobkową można objąć 535 rybnickich maluchów.

Nowy miejski żłobek, którego otwarcie zaplanowane jest na wrzesień 2026 roku, powstaje w jednym z budynków na terenie dawnej Rybnickiej Fabryki Maszyn. Na utworzenie i funkcjonowanie żłobka miasto uzyskało dofinansowanie w wysokości przeszło 5 mln zł w ramach rządowego programu Maluch+.

Wewnątrz przewidziane jest miejsce m.in. na sypialnie, sale dla dzieci, kuchnię i pomieszczenia administracyjne. Wokół żłobka zostanie zagospodarowana strefa zieleni, a teren zostanie ogrodzony. Do nowego, rybnickiego żłobka będzie mogło uczęszczać około 70 dzieci.

- Nowe miejsca żłobkowe w centrum miasta będą z jednej strony magnesem dla nowych mieszkańców powstającej tam zabudowy mieszkalnej, z drugiej zaś znaczącym wsparciem dla rodziców dojeżdżających do pracy w śródmieściu – przekonuje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. – Wierzę, że miejskie żłobki działające od kilku lat w trzech dzielnicach Rybnika, uzupełnione ofertą nowego miejsca opieki dla maluchów w śródmieściu, pozwolą miastu stawić czoło wyzwaniom demograficznym. Dla Rybnika – podobne zresztą jak dla każdego miasta, nowy mieszkaniec to skarb – dodaje prezydent.


Przypomnijmy, że teren po byłej Ryfamie, należy do Grupy TDJ. Inwestor zakończył już prace rozbiórkowe w terenie, a obecnie rozpoczęły się procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę pierwszego etapu inwestycji, jakim jest adaptacja budynku przy ul. Hutniczej na potrzeby nowego żłobka oraz budowa mieszkań na terenach od strony ulicy Bolesława Chrobrego.

Więcej o inwestycji: https://www.rybnik.eu/dla-mieszkancow/aktualnosci/aktualnosc/ryfama-po-metamorfozie-powita-najmlodszych 

źródło: UM Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].