Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Waldemar Socha - sprawdzony gospodarz

Szanowni Mieszkańcy,

żeby zostać dyrektorem przedszkola, szkoły czy innej miejskiej instytucji, trzeba zgłosić się do konkursu i ten konkurs wygrać. Należy wykazać, że ma się odpowiednie przygotowanie, wiedzę, doświadczenie i kompetencje, trzeba przedstawić swoją wizję zarządzania i rozwoju danej instytucji. Powołuje się odpowiednią komisję, której zadaniem jest zweryfikowanie spełniania niezbędnych wymagań, ocenienie przedstawionych koncepcji zarządzania i rozwoju, i wybranie, poprzez głosowanie, najlepszego kandydata.

Waldemar Socha - sprawdzony gospodarz

Czy można podejść mniej poważnie do wyboru wójta, burmistrza czy prezydenta miasta? Czy komisja, w tym wypadku złożona z wszystkich mających prawo do głosowania mieszkańców gminy, nie ma prawa, a może nawet obowiązku, zapoznania się wnikliwie się z wszystkimi kandydaturami, ocenienia ich pomysłów i koncepcji zarządzania, i dokonania odpowiedzialnego wyboru?

Czy powierzylibyście Państwo zarządzanie tak ważnymi sprawami, jak jakość Waszego życia, Wasza przyszłość, warunki wychowywania Waszych dzieci, zarządzanie Waszym wspólnym majątkiem, komuś, kogo dokładnie nie sprawdziliście?

Zarządzanie miastem to nie jest prosta sprawa. Nie jest żadną poważną koncepcją powiedzenie, ja Was będę słuchał, a Wy mi powiecie, co trzeba zrobić. To nie będzie płynięcie w wyznaczonym kierunku, tylko dryfowanie. Interes wspólnoty jako całości niestety nie zawsze pokrywa się z interesem poszczególnych obywateli.

Sztuka polega na tym, aby wsłuchując się w oczekiwania i aspiracje poszczególnych mieszkańców, przestawić im wizję przyszłości odpowiadającą zdecydowanej większości. Zadowolić wszystkich się nie da. A właściwie nie tylko o wizję przyszłości tu chodzi, bo nie wszyscy są gotowi poświęcić „tu i teraz” w imię lepszej przyszłości.

Sztuka polega więc też na tym, aby w odpowiednich proporcjach działać na rzecz konsekwentnej realizacji wizji przyszłości i w maksymalnym możliwym stopniu zaspokajać bieżące potrzeby i oczekiwania większości mieszkańców. Bo inaczej nie będzie się miało szansy na wdrażanie tej długofalowej wizji.

Drodzy Żorzanie, stając do tak ważnego konkursu, jak wybór prezydenta Naszego Miasta, i wiedząc, że jesteście członkami poważnej Komisji, która tego wyboru ma dokonać, przedstawiam Wam swoją kandydaturę.

Jestem absolwentem I LO im. Karola Miarki w Żorach. Ukończyłem ekonomię na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie wróciła do przedwojennej nazwy Szkoła Główna Handlowa). Jestem też absolwentem studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego i University of Minnesota (USA) w zakresie zarządzania gminą. W latach 1990-1994 byłem radnym I kadencji Rady Miasta Żory i członkiem Zarządu Miasta Żory.

Od 1998 roku pełnię funkcję Prezydenta Miasta Żory. Jestem jednym z najbardziej doświadczonych samorządowców w Polsce. Za swój największy sukces uważam wyprowadzenie Żor z bardzo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, w jakiej znalazły się w latach 90-tych ubiegłego wieku i wprowadzenie ich na ścieżkę dynamicznego, zrównoważonego rozwoju.

Wybory samorządowe Żory 2024. KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha (zorywybory.pl)

SFINANSOWANO PRZEZ KWW ŻORSKIE POROZUMIENIE I WALDEMAR SOCHA

Ogłoszenie wyborcze

Ludzie

Waldemar Socha

Prezydent Żor