Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jolanta Osubniak – Twój głos – nasza przyszłość!

Czy wiesz, że jeśli mieszkasz w Rybniku, Żorach, Jastrzębiu-Zdroju oraz na terenie powiatu mikołowskiego, rybnickiego, raciborskiego i wodzisławskiego, możesz na mnie oddać swój głos 7 kwietnia?

Razem możemy zawalczyć o lepszą przyszłość dla naszego regionu.

Jolanta Osubniak – Twój głos – nasza przyszłość!

Jestem Jolanta Osubniak. W wyborach do Sejmiku Śląskiego startuję z listy „Trzeciej Drogi” . Ze Śląskiem związana jestem od urodzenia. Tu się wychowałam, pracuję i założyłam rodzinę. Jestem mamą Oliwii, Zuzanny i Nikodema. Absolwentką Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, o specjalizacji zarządzanie  i marketing  w administracji samorządowej oraz absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, w zakresie ekonomii społecznej.

Obecnie pełnię funkcję Kierownika Centrum Integracji Społecznej, gdzie tworzę i realizuję projekty mające na celu wspieranie osób wykluczonych społecznie w procesie powrotu na otwarty rynek pracy. Jestem specjalistką do spraw ekonomii społecznej związaną z Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych oraz  ekspertką w dziedzinie pozyskiwania środków unijnych (cenne doświadczenie zdobyłam, pracując w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach).

Kandyduję, bo wiem, że mogę przyczynić się do zmian, które sprawią, że nasza mała ojczyzna - Śląsk będzie miejscem jeszcze bardziej przyjaznym, sprawiedliwym i otwartym na potrzeby wszystkich mieszkańców. Chcę być głosem tych, którzy na co dzień doświadczają wyzwań, z jakimi boryka się nasze województwo – od spraw związanych ze zdrowiem, poprzez wsparcie dla edukacji i kultury (sprawy tożsamości Śląska), aż po rozwój gospodarczy i infrastrukturalny (lepsze wykorzystanie kolei) - głosem, który służy wszystkim mieszkańcom, niezależnie od ich pochodzenia czy statusu społecznego.

Moje główne założenia programu wyborczego obejmują:

  1. Edukację - dofinansowanie szkolnictwa dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  2. Zdrowie - modernizacja szpitalnej infrastruktury np. w Szpitalu Miejskim w Żorach czy Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju.
  3. Transport autobusowy i kolejowy – zwiększenie liczby połączeń autobusowych Żory – Katowice, zwiększenie liczby połączeń kolejowych na trasie Rybnik-Gliwice, kolej dla Jastrzębia – Zdroju.
  4. Wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców – stworzenie przyjaznych warunków dla lokalnego rozwoju gospodarczego.

Ale decyzja należy do Ciebie, drogi wyborco. Chcę, abyś był świadomym obywatelem, który podejmuje decyzje oparte na rzetelnych informacjach. Dlatego też zachęcam Cię do zapoznania się z programami wszystkich kandydatów i wybierania tego, który najlepiej odpowiada Twoim wartościom i oczekiwaniom.

Dziękuję Ci za uwagę i zaufanie. Razem możemy stworzyć lepsze jutro dla nas wszystkich

Pamiętaj, Twój głos oddany na mnie nie będzie głosem straconym !!!

Jolanta Osubniak

Kandydatka do Sejmiku Województwa Śląskiego

Pozycja nr 4, lista nr 3

https://www.facebook.com/jolanta.osubniak 

MATERIAŁ KKW TRZECIA DROGA PSL – PL2050 SZYMONA HOŁOWNI

Ogłoszenie wyborcze