Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiosenny repertuar kin Helios

Na przełomie marca i kwietnia na widzów czeka bogata oferta pełna nowości filmowych w przeróżnych gatunkach. Co prawda w Niedzielę Wielkanocną multipleksy Helios będą zamknięte, lecz już 1 kwietnia, odbędzie się w nich szereg porywających seansów. Ponadto na najbliższy tydzień kinowy zaplanowano premierę wyczekiwanego przez kinomanów hitu „Godzilla i Kong: Nowe imperium”, jak również wyjątkowe pokazy przedpremierowe oraz doceniane przez widzów seanse specjalne!

Wiosenny repertuar kin Helios

Już w czwartek, 28 marca, na wielkich ekranach ponownie pojawią się kultowe postacie. „Godzilla i Kong: Nowe imperium” to porywająca nowość z uniwersum gigantów oraz bezpośrednia kontynuacja filmu „Godzilla vs. Kong”. Główni bohaterowie są zmuszeni stawić czoło kolosalnemu, nieodkrytemu zagrożeniu, kryjącemu się w naszym świecie. Stawia ono pod znakiem zapytania istnienie potworów oraz nasze. Tytuł dokładniej zgłębia historię tytanów oraz ich początki, jak również tajemnice Wyspy Czaszki. Jednocześnie ukazuje mityczną batalię, która przyczyniła się do powstania tych niezwykłych istot i związania ich losu z ludzkością już na zawsze…

Ponadto na ekranach znajdą się filmy, które już zdążyły podbić serca widzów. „Budda. Dzieciak ‘98” to fascynująca opowieść o jednym z najpopularniejszych internetowych twórców w Polsce. Kamil Labudda zbudował swoje motoryzacyjne imperium, a jego obserwatorów można liczyć w milionach. Jednak jego początki były zgoła inne od luksusowego życia, jakie prowadzi obecnie. Sympatycy influencera z dokumentu będą mogli dowiedzieć się, jak Budda przekuł swoje marzenia w działanie. Film daje także wyjątkowy wgląd w świat internetowych twórców.

Helios ma również w swoim repertuarze filmy dla całej rodziny, takie jak „Za duży na bajki 2”. Kontynuacja pozytywnie przyjętej części pierwszej ukazuje nastolatków: Waldka, Staszka i Delfinę. Podczas wycieczki w Tatry Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym słyszał tylko tyle, iż dawno temu porzucił rodzinę… Na ekranach można obejrzeć także animację „Kung Fu Panda 4”. Główny bohater zostaje wezwany przez przeznaczenie, aby zostać duchowym przywódcą Doliny Spokoju. Nie będzie jednak odczuwał nudy, gdyż do gry wkracza nowa przeciwniczka, Kameleona…

W kinach Helios nadal można obejrzeć przebojową kontynuację porywającego hitu w gwiazdorskiej obsadzie – „Diuna: Część druga”. Paul Atryda zawiera sojusz z Fremenami, w czym pomaga mu Chani. Część pustynnego ludu uznaje go za wyczekiwanego mesjasza, a bohater waha się, czy wkraczać na wojenną ścieżkę – od jego decyzji zależą losy całego znanego wszechświata…

Już 29 marca na najmłodszych będą czekały również seanse przygodowego tytułu „Podróże z Albertem”. Będą to wyjątkowe, interaktywne pokazy, w czasie których widzowie będą mogli decydować o wydarzeniach w filmie! Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu telefonów z funkcją rozpoznawania kodów QR. Ponadto kinomani będą mogli obserwować… wychodzące z ekranu zwierzęta! Ten seans z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem dla małych widzów.

Miłośnicy ponadczasowej serii mogą wyczekiwać nowości – mowa tu o filmie „Pogromcy duchów. Imperium lodu”, którego pokazy przedpremierowe odbędą się już 1 i 2 kwietnia. Będzie to kolejny rozdział opowieści, rozgrywający się współcześnie w Nowym Jorku. W środku lata ludzie zamarzają, co oznacza tylko jedno: starożytny artefakt uwolnił swoją złowieszczą moc… Aby zatrzymać śmiertelne zagrożenie, poprzednia i aktualna ekipa pogromców duchów muszą działać razem!

W poniedziałek, 1 kwietnia, do kin zawita cykl Kino Konesera. Tym razem widzowie będą mogli przedpremierowo obejrzeć najnowsze dzieło Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta „Kobieta z…”. Aniela Wesoły prowadzi zwyczajne życie w małym miasteczku. Nie może jednak być w pełni sobą – Aniela urodziła się bowiem w męskim ciele… Jakich dokona wyborów? Czy będzie gotowa poświęcić wszystko, by móc żyć bez strachu? Ta historia to inspirująca opowieść o walce o siebie.

W czwartek, 4 kwietnia, odbędą się natomiast projekcje w ramach cyklu Kultura Dostępna. Na ekranach ponownie pojawi się „Akademia Pana Kleksa”, która stała się wielkim kinowym przebojem! Klasyk dziecięcej literatury został odkryty na nowo, aby swoją formą mógł przemówić do najmłodszego pokolenia, jednak magia tytułowej akademii pozostaje niezmienna.

Szczegóły dotyczące seansów w nadchodzącym repertuarze oraz bilety można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych grup medialnych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku - AMS), internetu (portal Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Eurozet).

Tekst sponsorowany