Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mycie przemysłowe – co daje specjalistyczne czyszczenie?

Utrzymanie czystości na terenie zakładu produkcyjnego czy innych obiektów ma bardzo duże znaczenie. Wiele maszyn, urządzeń może prawidłowo funkcjonować dzięki regularnemu czyszczeniu i konserwacji. Porządki mają wpływ nie tylko na żywotność skomplikowanych urządzeń produkcyjnych, ale także na jakość pracy, czyli wydajność. Czy czyszczenie przemysłowe to coś, co warto wdrożyć? Czym różni się takie mycie, od zwykłych prac porządkowych wykonywanych przez pracowników firmy? Więcej na ten temat w poniższym artykule.

Mycie przemysłowe – co daje specjalistyczne czyszczenie?

Mycie przemysłowe – jak wygląda?

Mycie przemysłowe to zakres prac czyszczących, wykonywanych na określonym obiekcie lub urządzeniu. Nie da się jednoznacznie określić zakres prac wykonywanych względem takiego założenia, ponieważ obejmuje on sprzątanie według zaleceń i potrzeb zlecającego. Na określenie specjalistyczne czyszczenie przemysłowe składa się wiele technik i metod czyszczenia. Firmy realizujące zlecenia sprzątania przemysłowego dbają o linie produkcyjne firm produkcyjnych, magazyny, obiekty wytwórcze, zakłady przemysłowe, gospodarcze czy rolne. Pojęcie sprzątania przemysłowego dotyczy również prac konserwujących i pielęgnujących sprzętu oraz określonych części.

Istnieją różne metody czyszczenia, które pomagają utrzymać określone obiekty w należytej czystości. W szczególności obiekty produkujące żywność muszą dbać o czystość, nie tylko samej hali, ale również i maszyn. Producenci żywności muszą spełniać określone wymogi, a więc w ich interesie jest dbanie o czystość miejsca, maszyn oraz magazynów, w których żywność jest przechowywana. Usługi czyszczenia przemysłowego dają możliwość swobodnego działania maszyn i nieprzerwanej pracy.

Jak brudzą się zakłady przemysłowe i produkcyjne?

Zakłady produkcyjne i przemysłowe często brudzą się od olejów, środków do obróbki, ale także i pozostałości poprodukcyjnych. W przypadku zakładów produkujących żywność, zabrudzenia powstałe na skutek określonych etapów produkcji (resztki i nie tylko). Procesy przemysłowe, praca maszyn zawsze doprowadza do powstania pewnego rodzaju zanieczyszczeń, dlatego istotne jest regularne przeprowadzanie prac sprzątających. Zdarza się, że warunki, w jakich wykonywane są określone prace czyszczące, nie są sprzyjające i nie można tego zlecić pracownikom. Tym właśnie określić można czyszczenie specjalistyczne, które obejmuje zakres prac porządkowych również w niesprzyjających warunkach. Dla przykładu wziąć można silos magazynujący produkty spożywcze. By zbiornik ten mógł dłużej pełnić swoją funkcję, trzeba go regularnie czyścić. By żywność mogła być przechowywana w sposób bezpieczny, trzeba dokładnie oczyścić jego wnętrze przed kolejnym napełnieniem. Praca czyszczenia silosu jest dość wymagająca, ponieważ jest to obszar zamknięty, który w dodatku wymaga pracy na wysokościach i to metodą alpinistyczną. Profesjonalne firmy oferujące czyszczenie specjalistyczne będą korzystały z odpowiedniego sprzętu i dobranych środków czystości, aby można było ponownie wykorzystać taki zbiornik. Ma to na celu nie tylko ochronę przechowywanego produktu spożywczego (zapobieganie jego psuciu), ale także przedłużenie żywotności takiego zbiornika. Źle czyszczony silos z czasem może ulec zniszczeniu, a zalegający materiał wewnątrz, który może pleśnieć, będzie zagrażał kolejnej magazynowanej partii.

Hale produkcyjne to nie tylko przemysł spożywczy. Do produkcji różnych elementów wykorzystuje się specjalistyczne maszyny, farby, oleje, tokarki i wiele innych. Nie da się ukryć, że generuje to spory bałagan i zanieczyszczenia. Usługi czyszczenia przemysłowego obejmują zakres prac czyszczących nawet w niebezpiecznych dla zdrowia warunkach. Ekipa sprzątająca, która podejmuje się zadania czyszczenia przemysłowego obiektu, nierzadko musi korzystać np. z rozpuszczalników czy środków, których opary nie najlepiej działają na zdrowie człowieka. Niezależnie od warunków, dbanie o czystość zakładu sprzyja wydajności produkcyjnej oraz jakości wykonanych elementów. Uporządkowanie stanowiska, maszyny i urządzenia nie tylko pracują sprawniej, ale także wykonują poszczególne elementy zgodnie z ustawieniami. Nie da się ukryć, że maszyny, które nie są konserwowane i regularnie czyszczone z czasem nie działają tak dobrze, a często także powodują wady wytwarzanych produktów, jakie mogą nie być dopuszczalne w przemyśle. Specjalistyczne czyszczenie daje możliwość działania sprzętu oraz całej linii produkcyjnej, na której nierzadko pracują ludzie. Uporządkowany obiekt daje przede wszystkim lepsze warunki do pracy nie tylko maszyn, ale przede wszystkim ludzi.

Każde zlecenie związane z pracami porządkowymi, firmy sprzątające omawiają ze zlecającym - https://gorillaclean.pl/. Dobierane są wówczas odpowiednie metody czyszczenia, np. suchym lodem, a także środki czyszczące, aby można było uporać się z zadaniem w optymalnym czasie. Wiele firm działa w taki sposób, aby nie zakłócać swobodnego dnia pracy danego zakładu, magazynu czy obiektu produkcyjnego. Utrzymanie porządku jest kluczowe także względem wszelkich inspekcji urzędników.

Materiał partnera