Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Już 13 kwietnia Dzień Otwarty w Przedszkolu i Żłobku Marii Montessori

Przy fabryce Eko-Okien w Kornicach od prawie dwóch lat działa żłobek i przedszkole. Do placówki uczęszczają głównie dzieci pracowników firmy, ale obecnie trwa rekrutacja i otwarty nabór również dla rodziców niebędących pracownikami. Poznać to miejsce będzie można już wkrótce podczas Dnia Otwartego.

Już 13 kwietnia Dzień Otwarty w Przedszkolu i Żłobku Marii Montessori

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, w Przedszkolu i Żłobku Marii Montessori prowadzone są dwie grupy przedszkolne. Jedna zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori, druga wykorzystująca jej elementy. Obie grupy natomiast posiadają najwyższej jakości, estetycznie wykonane materiały edukacyjne Montessori.

Pierwsza taka placówka na Śląsku

18 marca odbyła się konferencja naukowa, XVII Raciborskie Seminarium Pedagogiczne w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Na zaproszenie uczelni, mgr Małgorzata Herber, nauczyciel oraz p.o. dyrektora Niepublicznego Przedszkola i Żłobka Marii Montessori w Kornicach, wraz z mgr Sylwią Krakowczyk, wygłosiły prelekcję na temat „Funkcjonowania pedagogiki metody Marii Montessori w placówkach oświatowych”.

Zgromadzone audytorium, czyli władze uczelni, wykładowcy i studenci mieli okazję zapoznać się między innymi z realizacją pedagogiki Marii Montessori w przedszkolu w Kornicach. Placówka ta, jako jedna z pierwszych na Śląsku, w pełni wdraża filozofię i metody tej znanej na cały świat włoskiej lekarki i pedagog.

– W naszej placówce najważniejsze jest dla nas dziecko. Podstawą jest jego naturalne wychowanie, które uwzględnia prawo każdego dziecka do rozwoju, wspierania w dążeniu do samodzielności, do opanowania otaczającej go rzeczywistości, w sposób ciekawy, interesujący, dostosowany do jego potrzeb i możliwości. Proces ten powinien być dla dziecka satysfakcjonujący i prowadzący do sukcesu. Dziecko powinno odczuwać potrzebę zdobywania wiedzy, samorozwoju i doskonalenia – przedstawia Małgorzata Herber. Dodaje, że każde dziecko ma w sobie ogromny potencjał, aby go uwolnić potrzebne jest przede wszystkim odpowiednio przygotowane otoczenie. – W naszej placówce możemy pochwalić się dużymi salami o prostych, jasnych formach, jednolitych kolorach, gdzie dominuje naturalne drewno, co tworzy ciepłą, przyjazną atmosferę. Przestrzeń nie przytłacza dzieci, a wręcz przeciwnie, stwarza możliwości do koncentracji, polaryzacji uwagi, przy czym jest tak zaprojektowana, by zapewnić im potrzebę ruchu, manipulowania i aktywności. Cała przestrzeń zaś jest zagospodarowana w czytelny dla dziecka sposób i podzielony na pięć działów: życie codzienne, sensoryka, matematyka, język i szeroko pojęta kultura, obejmująca m.in geografię czy biologię – tłumaczy pani Małgorzata.

Nie da się tego opowiedzieć słowami, to trzeba zobaczyć na własne oczy!

Jest ku temu okazja, ponieważ już niebawem, 13 kwietnia, w sobotę, w godzinach 14:00–16:00 planowany jest Dzień Otwarty w Przedszkolu i Żłobku Marii Montessori w Kornicach przy ulicy św. Mateusza 4. – Już dziś serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty. W programie warsztaty dla dzieci i ich rodzin, rytmika, poczęstunek, ognisko, możliwość poznania nauczycieli oraz lektorów języka angielskiego i niemieckiego, a także inne atrakcje, a przede wszystkim mnóstwo informacji o funkcjonowaniu naszej placówki – podsumowuje Małgorzata Herber.

Agata Paszek

Materiał informacyjny partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].