Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

AKTUALIZACJA 2 Drzewo zwaliło się na groby na cmentarzu w Wodzisławiu Śląskim. Działania służb w całym powiecie [ZDJĘCIA]

W sobotę (23.03.) około 14:20 doszło do bardzo silnych porywów wiatru w całym regionie. Na cmentarzu przy ulicy Pszowskiej w Wodzisławiu Śląskim przewróciło się drzewo. Jak informują nas czytelnicy, uszkodzonych zostało wiele grobów.

Drzewo zwaliło się na groby na cmentarzu w Wodzisławiu Śląskim. Działania służb w całym powiecie [ZDJĘCIA]Mariusz Gaca, FK
Uszkodzony cmentarz przy ulicy Pszowskiej

15 interwencji w pow. wodzisławskim

W sobotę (23.03.) po 14:30 dyżurni wodzisławskiej komendy straży pożarnej zaczęli odbierac zgłoszenia mieszkańców związane z sytuacją pogodową. Na skutek silnych porywów wiatru, na drogach i chodnikach w wielu miejscach zalegały połamane drzewa i konary. Z tego powodu nieprzejezdna była np. ulica Grodzisko. Działania podejmowały jednostki państwowej straży pożarnej i ochotniczej straży pożarnej.   

- Nasze jednostki brały udział w 15 zdarzeniach, większość dotyczyła powalonych drzew oraz zerwanych przewodów i uszkodzonych dachów - mówi kpt. Sebastian Bauer z KP PSP Wodzisław Śląski

Uszkodzony został dach budynku komendy policji, dach stodoły w Rogowie oraz dach jednego z domów prywatnych przy Kopernika, gdzie w kilku miejscach wiatr poderwał papę.

Na Wojska Polskiego przez spadające gałęzie doszło do uszkodzenia lakieru na samochodzie osobowym.

Ogromna topola złamała się na cmentarzu przy Pszowskiej

Silny wiatr złamał również jedno z drzew na cmentarzu przy ulicy Pszowskiej. Wysoka topola złamała się i uszkodziła co najmniej kilkanaście nagrobków. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

fot. Mariusz Gaca

Awarie prądu

Na skutek awarii w sieci energetycznej występują przerwy w dostawie energii elektrycznej w wielu miejscach w powiecie wodzisławskim. Bez prądu jest parę tysięcy mieszkańców. Zgodnie z zapowiedziami Tauronu, naprawa ma się zakończyć do godziny 20:00.

Uszkodzona wiata w zagrodzie żubrów

W powiecie raciborskim odnotowano tylko dwa zdarzenia dotyczące złamanych konarów. Jednak na terenie zagrody żubrów w Raciborzu, na skutek silnego wiatru, doszło do zawalenia wiaty. Teren był zabezpieczony ogrodzeniem, dlatego nikomu nic się nie stało.

fot. strażnik leśny

fot. strażnik leśny

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_trolla_nizej (185.78. * .182) 24.03.2024 17:39
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

jakiego głupstwa jeszcze nie wymyślisz ???
Tak naprawdę miałem nie głosować na Kiecę ale teraz tobie na złość ZAGŁOSUJĘ ja i cala moja liczna rodzina
tak to właśnie trollu kończą się twoje marne komentarze

anonimus 24.03.2024 17:05
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

UM W-w Śl. czyt. Kieca odmówił ścięcia topoli tłumacząc brakiem pieniędzy w kasie miasta, drzewo było oznakowane i zgłaszane przez mieszkańców właścicieli nagrobków w pobliżu drzewa, niestety ludzie są poszkodowani.

~scebula (87.207. * .70) 24.03.2024 11:51

Czy będzie gdzieś lista uszkodzonych nagrobków cmentarza z ul. Pszowskiej? Bo niektórzy ludzie mieszkają na drugim końcu Polski, a mają tu pochowanych bliskich i ciężko, żeby jechali 500-600km sprawdzić, czy nagrobek jest cały.

~Chwast (46.134. * .111) 24.03.2024 09:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Topola jest kruchym drzewem a ze względu na potężne rozmiary powoduje duże szkody

~Maruda (78.31. * .34) 24.03.2024 08:54

Strach iść na Jeruzalem w Raciborzu. Zakaz wstępu gdy wieje wiatr. I tysiace ptaków zanieczyszczających nagrobki.

~Antydrzewo (91.192. * .96) 24.03.2024 00:22

Gdzie są ci co twierdzą że nie powinno się wycinać drzew? Trochę wiatru i zawsze to samo!