Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ochotnicy z Rydułtów podsumowali rok na zebraniu [ZDJĘCIA]

W sobotę (17.02) druhowie z OSP w Rydułtowach spotkali się na zebraniu sprawozdawczym. 

Ochotnicy z Rydułtów podsumowali rok na zebraniu [ZDJĘCIA]Fryderyk Kamczyk
Od lewej Michał Janosz z UM Rydułtowy, burmistrz Marcin Połomski, prezes Jerzy Salwiczek i mł.bryg. Krzysztof Ograbek.

Tradycyjne zebranie odbyło się w remizie OSP Rydułtowy. Swoje sprawozdania przedstawili:  naczelnik - wiceprezes, skarbnik i przewodniczący komisji rewizyjnej. Zarząd uzyskał absolutorium. Walne zgromadzenie dokonało również zmian w zarządzie i komisji rewizyjnej. 

W 2023 roku jednostka brała udział 68 razy w działaniach, 6 razy gasili pożary, 15 razy usuwali miejscowe zagrożenia, 25 razy dysponował ich Miejski Ośrodek Dyspozycyjny z Rydułtów. Jeden alarm był fałszywy. 

Druhowie brali też udział w zawodach polsko-czeskich oraz zawodach na terenie Czech. Organizowali też zawody Silny strażak, w których uczestniczyły jednostki z Markowice, Rydułtów, Radoszów, Niewiadomia i Biertułtów.

Podczas zebrania przedstawiono również plany na rok 2024. Jednostka będzie obchodzić jubileusz 115 -lecia istnienia, druhowie planują dalej uczestniczyć w życiu społecznym i religijnym. OSP współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami.

- Uczestniczyliśmy również w festynach charytatywnych w Gaszowicach i Rydułtowach oraz w dniu dziecka organizowanym w Krzyżkowicach - mówi Nowinom naczelnik Łukasz Prokopczuk.

Jak podkreślał prezes Jerzy Salwiczek ważna jest też współpraca ze Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach, którego prezes Marcin Hoszycki jest członkiem OSP Rydułtowy. Hoszycki podziękował za współpracę i wręczył podziękowania wyróżnionym druhom.

W zebraniu uczestniczył burmistrz Marcin Połomski i mł.bryg. Krzysztof Ograbek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rydułtowach oraz strażacy z SDH Orlova Poruba.

Prezesem OSP Rydułtowy jest Jerzy Salwiczek, naczelnikiem Łukasz Prokopczuk, zastępcą naczelnika Piotr Mikołajek, sekretarzem Michał Cebula, skarbnikiem Michał Kudla, członkiem zarządu Jakub Chawełka a gospodarzem Wioleta Brzeziok. Członkami komisji rewizyjnej są Piotr Chromik, Katarzyna Gawron i Rafał Szojer. 

Ludzie

Marcin Połomski

Burmistrz Miasta Rydułtowy

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].