Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych w Rybniku. Ranny 23-latek

Rybniccy policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek (8.02.) na ulicy 1 Maja. W wyniku tego zdarzenia ranny został 23-letni pieszy, który przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych w Rybniku. Ranny 23-latek KMP Rybnik
Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę.

Do wypadku doszło w czwartek (8.02.), około 17.15 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku na ulicy 1 Maja. Jak ustalili policjanci z drogówki, 37-letni kierujący renault jadąc w kierunku Świerklan, potrącił 23-latka, który przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają policjanci z rybnickiej komendy.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierujący mają swoje obowiązki. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń.

fot. KMP Rybnik

fot. KMP Rybnik

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka25 (91.204. * .100) 15.02.2024 18:48

@ DoCymbałówNiżej
Czyli według ciebie pieszy nawet mając czerwone światło wtargnie ci przed maskę to też ma pierwszeństwo? MA PIERWSZEŃSTWO? Nawet przed 40 tonowym tirem czy 80 tonowym tramwajem? Osobówka jadąca tylko 30 km/h potrzebuje 17 METRÓW ! na zatrzymanie (i to przy idealnych warunkach). Jakie masz szanse że jak ci wtargnie taki pieszy że zatrzymasz auto? (zresztą zobacz filmiki) Policja już się bierze za za takich pieszych - ale to wciąż za mało.

~DoCymbałówNiżej (141.95. * .62) 15.02.2024 09:39

Pieszy ma pierwszeństwo, dotarło.?
Masz się zatrzymać i koniec! Tylko tyle.

~Obywatelka25 (91.204. * .100) 12.02.2024 20:00

Przykład takich bezmyślnych pieszych (jeden, który nie widzi świata poza ekranem komórki, drugi nawet się nie zatrzyma i rozejrzy), którzy przepisy mają głęboko w d..ie: youtu.be/bppH0bfUGI0?t=820 czy youtu.be/bppH0bfUGI0?t=488, podobnie jak z filmiku z Katowic gdzie komórkozombiaczka niemal wpada na tramwaj. Więc w takim przypadku jakim prawem karać kierowców? W takim przypadku pieszy powinien odpowiadać za uszkodzenia pojazdu typu szyba, zderzak, lampa czy błotnik. Plus leczenie na własny koszt oraz odszkodowanie dla kierowcy (włącznie z autem zastępczym). Tak jak pisze ZmotoryzowanyPatrol: "przepisy DLA pieszych powinny się natychmiast zmienić" Dla ich bezpieczeństwa.

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .104) 10.02.2024 02:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierujący mają swoje obowiązki." A piesi jakie mają obowiązki??? ŻADNE! Nie musi się rozglądać, nie musi patrzeć jakie ma światło, nie musi patrzeć czy nie wchodzi przed maskę, nie musi mieć odblasków czy świecących elementów ale za to może mieć nos w komórce. Bo (p)OSŁY dali im pierwszeńswo ! Efekty chorych przepisów widać gołym okiem - co chwila zdarzenie na przejściu. Statystyki zanotowały WZROST zgonów na przejściach o 32 procent (!), WZROST potrąceń o 65% !!! Gdzie popełniono błąd? - dając pieszym pierwszeństwo, przerzucając na kierowców obowiązek myślenia ZA pieszych, jednocześnie podnoząc kary dla kierowców i niemalże bezkarność pieszych (i rowerzystów). Przejście na czerwonym czy wtargnięcie dla pieszego powinno skończyć się mandatem dla pieszego w wysokości MINIMUM 1000 zł (bo to, co jest teraz to śmiech na sali - 100 zł czy pouczenie (!) za stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym (kierowca jest często zmuszony do wykonywania niebezpiecznych manewrów). Sorki - ale przepisy DLA pieszych powinny się natychmiast zmienić - podwyższyć 10 x mandaty, wprowadzić BEZWZGLĘDNY NAKAZ zatrzymania się i rozejrzenia (za złamanie każdego po 500 zł), bezwgledny zakaz używania smartfona w jakikolwiek sposób na przejściu (w razie zdarzenia policja powinna W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI sprawdzić aktywność pieszego na komórce (gry, czaty, FB, TT, rozmowy) - to nie jest trudne. Do tego OBOWIĄZKOWE odblaski / lampki w trudnych warunkach (mgła, deszcz, szarówka) nawet w mieście. Policjo - ustawcie się po cywilnemu w okolicach przejść przy galeriach - braknie wam bloczków mandatowych - komórkozombiaków tam pełno.