Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy to pierwszy atak wilków na gospodarstwo w regionie? - pytają Nowiny Wodzisławskie

Hodowca Marek Rybarz wyszedł do zagród zwierząt, aby je nakarmić. Robi tak codziennie. Od razu zauważył, że coś jest nie tak. Okazało się, że w zagrodzie leżą 3 martwe daniele (łanie), a kolejna łania jest poważnie ranna. 7 zwierząt uciekło z działki, a jedno zostało wywleczone poza teren zagrody. Choć pobliskie kamery monitoringu nie zarejestrowały tego, co zaatakowało daniele, poszlaki oraz odległości, na które zostały przeciągnięte truchła mogą wskazywać na wilka, a nawet watahę wilków.

Czy to pierwszy atak wilków na gospodarstwo w regionie? - pytają Nowiny Wodzisławskie

W nowym wydaniu przeczytacie także o podatkach w gminach. Sprawdziliśmy uchwały podatkowe ze stawkami na 2024 rok i przygotowaliśmy przykładowe kwoty, jakie najczęściej płacą mieszkańcy: za dom, działkę, garaż i budynek pod działalność gospodarczą. Dzięki temu określiliśmy, w których gminach daniny łącznie są najniższe.

Ponadto z Ewą Błędowską oraz Violettą Iwańską z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozmawiamy o pomocy bezdomnym, korzystaniu ze schronisk w Cieszynie i Będzinie, wychodzeniu z bezdomności oraz współpracy między instytucjami.

Z dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej rozmawiamy z kolei o wzroście czytelnictwa w mieście i powiecie, najbardziej rozchwytywanych książkach oraz nadchodzących wydarzeniach.

Z Pałacem Dietrichsteinów podsumowujemy miniony rok i wydarzenia, które były organizowane przez Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Pałac odwiedziła rekordowa liczba gości.

Z młodymi dziennikarzami w ramach projektu "Zawodowy Debiut" odwiedzamy sklep charytatywny w Wodzisławiu Śląskim, aby dowiedzieć się jak pracują wolontariusze i co ciekawego można tam znaleźć, aby pomóc zwierzętom.

W swoim felietonie Władysław Szymura wskazuje zmiany w przepisach o ruchu drogowym, piszemy też o petycji, która powstała po spotkaniu mieszkańców Zawady i Kokoszyc, na którym dyskutowano o możliwościach poprawy bezpieczeństwa na ul. Młodzieżowej.

Piszemy także o nowym thrillerze Thomasa Arnolda i sprawdzamy aktywność posłów z naszego okręgu w ostatnich miesiącach.

W ramach cyklu 25 najlepszych artykułów historycznych na 25-lecie Nowin Wodzisławskich przypominamy artykuł z 2003 roku o bombardowaniu Rydułtów.

Relacjonujemy także ostatnie wydarzenia, m.in Tydzień dla Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach i noworoczne kolędowanie w Syryni.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].