Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnik: II LO będzie mieć nową salę gimnastyczną [WIZUALIZACJE]

Przed nami realizacja inwestycji bardzo wyczekiwanej przez całą społeczność rybnickiego II LO – budowa nowej, przyszkolnej sali gimnastycznej. Miasto ma opracowaną dokumentację projektową, a całość zadania jest przygotowana do realizacji pod względem niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych.

Rybnik: II LO będzie mieć nową salę gimnastyczną [WIZUALIZACJE]Wizualizacja firma SEPAGROUP z Wrocławia

Rozbudowa II Liceum Ogólnokształcącego o budynek sali gimnastycznej zaplanowana została w tegorocznym budżecie miasta. Całkowita wartość inwestycji oszacowana została na 17 mln zł, warto jednak dodać, że na jej realizację udało się zdobyć blisko 14,5 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

- II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, jest jedną z najlepszych szkół średnich w województwie śląskim – przypomina Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. - Szansę na edukację na bardzo wysokim poziomie mają tutaj nie tylko uczniowie z terenu miasta, ale również wielu uczniów z okolicznych gmin. Nowa przestrzeń sportowo-dydaktyczna pozwoli na kształcenie młodzieży w naprawdę komfortowych warunkach - dodaje.

Projektowany budynek sali będzie miał kształt wielokąta w formie połączonych prostopadłościanów. Budynek będzie posiadał jedną kondygnację podziemną, dwie kondygnacje nadziemne i będzie połączony z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą dwóch łączników. W ramach elementów zagospodarowania terenu wybudowane będą ciągi komunikacyjne dla pieszych, zostanie odtworzone ogrodzenie oraz zamontowane elementy małej architektury.

W ramach inwestycji, przy II LO kształcącym dziś 677 uczniów, powstanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna o wymiarach 31,6x19 m, a także pomieszczenia biblioteki i czytelni, dwie sale lekcyjne oraz szatnie szkolne. Budynek będzie w pełni przystosowany do osób z niepełnosprawnościami na wszystkich kondygnacjach naziemnych i podziemnych.

- Nie trzeba nikogo przekonywać jak istotny dla zdrowia i kondycji - zarówno fizycznej jak i psychicznej młodych ludzi - jest aktywny tryb życia – podkreśla Ewelina Maj, dyrektor II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. – Warunki, jakie wkrótce oferować będzie naszym uczniom nowoczesna, komfortowa sala gimnastyczna, to dla nas wejście na zupełnie inny poziom. Zajęcia sportowe i inne aktywności, których areną będzie nowa przestrzeń szkolna, z pewnością będą miały dobroczynny wpływ na naszą młodzież, a to nie pozostanie bez wpływu również na ich wyniki w nauce – mówi dyrektorka.

Jeśli procedury przetargowe pozwolą na rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej zgodnie z planem, tj. w połowie tego roku, powinna ona zostać oddana do użytku w I kwartale 2026 roku.


Budowa nowego obiektu w sąsiedztwie szkoły, wiąże się niestety z koniecznością wycinki 19 drzew. W ramach realizacji przedsięwzięcia nasadzonych zostanie 100 drzew i krzewów, część w okolicach szkoły i na terenie dzielnicy, a pozostałe na terenie miasta.

Do nowych nasadzeń przewidziano takie gatunki jak: klon pospolity, klon jawor, klon polny, klon jesionolistny, klon tatarski lub klon czerwony (nasadzenia w obrębie szkoły) oraz modrzew europejski, sosna zwyczajna, sosna czarna, lipa drobnolistna, lipa szerokolistna, sosna żółta, jodła pospolita, jodła koreańska, jodła kaukaska, dąb czerwony, jesion wyniosły, klon zwyczajny, sosna wejmutka, cis pospolity, żywotnik zachodni (nasadzenia na terenach MOSiR).

źródło: UM Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].