Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Już działa nowa fabryka Eko-Okien

Mija dwa i pół roku od zakupu przez Eko-Okna działek w wodzisławskich Olszynach. Zapowiadana wtedy inwestycja o wartości kilkuset milionów złotych właśnie stała się faktem. Rekrutacja już trwa, a liczba miejsc pracy jest ograniczona.

Już działa nowa fabryka Eko-Okien
Eko-Okna zatrudniają obecnie blisko 13 tysięcy osób, jednak otwarcie nowego zakładu zwiększyło zapotrzebowanie na pracowników, głównie produkcyjnych

Dotąd cała produkcja Eko-Okien odbywała się w zakładzie w Kornicach koło Raciborza. Oprócz okien powstają tam jeszcze drzwi, bramy garażowe, ogrodzenia, rolety, żaluzje i moskitiery. – Otwarcie zakładu produkcyjnego w Wodzisławiu Śląskim jest przełomowym momentem w historii firmy. Od teraz produkcja biegnie równolegle w dwóch osobnych fabrykach – mówi Tomasz Marek, dyrektor zakładu Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim.

Nowe miejsca pracy

Nowa hala o powierzchni aż 117 000 m² mieści wszystkie kluczowe obszary fabryki: produkcję, magazyn wysokiego składowania i magazyn wyrobów gotowych. Oprócz działów produkcyjnych w nowej fabryce znalazły się również biura. – Docelowo w naszym nowym zakładzie działać będzie 6 linii do produkcji szyb zespolonych i 10 linii do produkcji okien typowych. Odbywać się tam będzie też produkcja nietypowych drzwi, okien i systemów przesuwnych oraz rolet, moskitier i innych produktów z aluminium. Wspomagać to wszystko będzie dział okleinowania profili i w pełni automatyczna lakiernia proszkowa – tłumaczy Tomasz Marek.

Transport pracowniczy

Eko-Okna znane są z wielu benefitów, które zapewniają pracującym tam osobom. Do dyspozycji pracowników jest m.in. stołówka z preferencyjnymi cenami posiłków. Tuż obok hali dostępny jest parking na 600 samochodów osobowych. Firma zorganizuje, podobnie jak w przypadku Kornic, dojazd do fabryki w Wodzisławiu Śląskim. – W 2024 roku będziemy uruchamiać dodatkowe, nowe linie autobusowe. Obecnie trwają jeszcze negocjacje warunków z przewoźnikami – dodaje dyrektor nowego zakładu.

Rekrutacja już trwa

Firma zatrudnia obecnie blisko 13 tysięcy osób, jednak otwarcie nowego zakładu zwiększyło zapotrzebowanie na pracowników. – Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych, którzy zajmują się cięciem, obróbką i składaniem elementów, okuwaniem, frezowaniem czy pracami montażowymi. Obsługują przy tym narzędzia i maszyny niezbędne na danym stanowisku. W Wodzisławiu Śląskim funkcjonuje też rozwijający się dział handlowy, w którym pracują osoby ze znajomością języków obcych m.in. francuskiego, włoskiego i niderlandzkiego. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem rekrutacji – podsumowuje Tomasz Marek, dyrektor zakładu Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim.

Aktualne oferty pracy znajdują się na stronie www.praca.ekookna.pl

Adam Wita

Materiał informacyjny partnera

21 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kop (188.137. * .64) 03.02.2024 18:29

@Ja11 ciekawe jak wpłynie posiadanie EkoOkien na budżet i rozwój Wodzisławia. JSW zapewnia dobrze płatne miejsca pracy ale... nie zapewnia ani prosperity dla Jastrzębia ani rozwoju. W Jastrzębiu od czasu upadku PRL nic większego nie wybudowano. Baaa... od tego czasu multum obiektów stoi pusta lub została zburzona w tym najsłynniejszy budynek Jastrzębia - Diament.

~Ja11 (84.234. * .121) 03.02.2024 18:12

Jak ja się cieszę że mamy tutaj arteksa, i jestem dumny że tak wielu jastrzębian pracuję w Rybniku, co my byśmy zrobili bez tak wspaniałego miasta i jego piewcy, a nie czekaj to nie tak, o wiele więcej wielkomiejskich z Rybnika pracuję w Jastrzębiu niż na odwrót, już nawet nie wspomnę że w JSW to tłum. A wracając do tematu inwestycja bardzo potrzebna, teraz trzeba układ dróg polepszyć i do przodu.

~kop (188.137. * .64) 03.02.2024 17:06

@Ja11 w Jastrzębiu i Wodzisławiu nie ma żadnych inwestycji mieszkaniowych. W przeciwieństwie np. do Rybnika, Raciborza czy Gliwic gdzie powstaje sporo nowych mieszkań.

~Ja11 (84.234. * .121) 03.02.2024 07:42

Kto teraz osiedla dla pracowników buduję. Mają sobie dojechać. Zresztą widać to ilu z Rybnika musi dojeżdżać do pracy w JSW. Bardzo duża liczba osób i nikt dla nich niczego nie zbudował.

~Abwodz (5.173. * .146) 01.02.2024 12:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W pierwszej kolejności na halę przeniosą się pracownicy co mieszkają w Wodzisławiu i okolicy, a dotychczas dojeżdżali do Kornic. Więc nie będzie raczej budowy nowego osiedla dla pracowników, przedszkola itd jak to sobie wyobrażał prezydent Kieca.

aus 22.12.2023 13:15
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Mogliby jakieś osiedle szeregowców albo bloki dla pracowników wybudować.

~Luki83 (193.168. * .120) 20.12.2023 21:48

Ilość miejsc ograniczona hehe.Ludzi brak a benefity pozabierane.

~Tusk (31.0. * .193) 20.12.2023 20:37
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~vladislav1 (83.30. * .58) 20.12.2023 19:09

Jestem z Wodzisławia, ale po co pisać bzdury. Jest Sąd Okręgowy w Rybniku.

~luklxverit (91.221. * .22) 20.12.2023 12:26

W Rybniku nawet zwykly dom kultury nazwali teatrem.:) :) :)
A ta spawalnia weglarek to będzie według Arteksa najlepsza fabryka na Śląsku. :) :) :)

~Do_Arteks (188.147. * .79) 20.12.2023 09:46

Arkadiuszu, o filiach to ty raczej nie pisz.
Bo mieliscie mieć samodzielny sąd okręgowy a macie jedyne ośrodek zamiejscowy SĄDU W GLIWICACH ze skromną liczbą wydziałów.
Wasz sąd ma nazwę:
SĄD OKRĘGOWY W GLIWICACH OŚRODEK ZAMIEJSCOWY.
Ani słowa o Rybniku.

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .24) 20.12.2023 08:22
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~GoroI (146.70. * .61) 20.12.2023 07:43
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Eko Okna uratowały Pszów przed wyludnieniem. Jak kiedyś fabrykę zamkną bo różnie może być z taką produkcją to słabo to widzę.
W samym Pszowie zatrudnia się się w miejscach pracy za które płacą mieszkańcy czyli w urzędzie miasta i innych takich miejskich zakładach dla znajomków Kowola. Teraz budują biblioteke i na jej utrzymanie trza będzie kolejny milion każdego roku za pracowników wodę prąd wyposażenie odnawianie utrzymanie zieleni

~Koboz (91.192. * .96) 20.12.2023 01:18

Na razie jest rozruch a otwarcie dopiero nastąpi. To jest materiał reklamowy jak nie widzicie

Arteks 19.12.2023 22:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@Zenobius - gdzie odleciał? W Rybniku taka sprzedaż gruntu i jakiś nowy zakład, budynek mieszkaniowy, biurowiec - mamy często. Przyjedźcie sobie zobaczyć jak wyglądają przemysłowe tereny z elektrownią na czele i okolicą. W Wodzisławiu to ...pierwszy zakład zatrudniający więcej osób od szpitala miejskiego - od czasów... upadku 1 Maja. Uważam, że faktycznie otwarto to po cichu i jakoś mało informacji o tym. Np. śląskie media tego nie zauważyły (słucham Radia Katowice). Możliwe, że to wynika z tego, że to nie jest nowy zakład, a tylko filia istniejących już Kornic...

~Zenobius (188.147. * .79) 19.12.2023 19:30
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

W Wodzisławiu potężny zakład na 1000 osób i skromne informacje.
W Rybniku spawalnia węglarek i zatrudnienie dla 50 spawaczy z Azji i Ukrainy i wielkie "och ach".
Arteks omało nie odleciał.

~Roleta (83.4. * .185) 19.12.2023 19:08
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

MGol 19.12.2023 18:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nie pracuję w tej branży ale każda tak potężna inwestycja w regionie cieszy. Brawo. Na początek 1000 miejsc, później pewnie zatrudnienie się zwiększy, ale już na tę chwilę jest to największy pracodawca w Wodzisławiu. Teraz pora na województwo, powiat i miasto by zrobić godny dojazd do zakładu (DGP) ale także poprawić infrastrukturę przy Rozwojowej i Olszyny gdzie brak chodnika i ścieżki a przystanek autobusowy jest prowizorką. Być może teraz także pora by miasto zastanowiło się nad planem zagospodarowania przestrzennego, ( który nie tak dawno był uchwalony ale częściowo bo bez części osiedla Batory). Dla rozwoju miasta trzeba wizji eko okien bo to oni pokazują jak w krótkim czasie zbudować potężną firmę, która potrafi się dołożyć do budowy dróg, torów czy przychodni.

~Szalik (188.147. * .214) 19.12.2023 10:08
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A będą szatnie i prysznice???
Bo do tej pory pracownicy jeżdżą do pracy w ubraniach roboczych.

~WujStaszek (195.254. * .225) 19.12.2023 09:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Korkujecie się już tam?

~JaroL (104.28. * .184) 19.12.2023 09:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ta fabryka uratowała od bankructwa taka pipidówe jaką stał sie Pszów. Gdyby nie EKO Okna to mieszkancy by opuscic miasto. Pszow ma dużo terenow przemysłowych i pól rolnych na ktorych nie da się nic zbudowac bo miasto nie uzbroiło terenow i firmy wola budowac gdzie indziej. Czas podziekowac Krzystale i Kowolowi