Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Recykling drewna i pomoc szkołom! Tak działają Eko-Okna

W dzisiejszych czasach, kiedy troska o środowisko jest coraz ważniejsza, firmy podejmują innowacyjne i zrównoważone działania proekologiczne. Eko-Okna S.A. nie tylko angażują się w ekologiczne podejście do produkcji, ale też aktywnie wspierają edukację poprzez recykling odpadów drewnianych.

Recykling drewna i pomoc  szkołom! Tak działają Eko-Okna
Eko-Okna przekazały placówce odpady drewniane, z których uczniowie zrobili ozdobne drewniane choinki

Eko-Okna postanowiły zrobić kolejny krok w trosce o środowisko. Zamiast pozbywać się odpadów drewnianych, firma zdecydowała się przekazać je Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Wodzisławiu Śląskim.

Drugie życie drewna

Ta innowacyjna inicjatywa nie tylko pomaga w utrzymaniu zrównoważonego podejścia do produkcji, ale również wspiera kreatywność i edukację najmłodszych.

– Eko-Okna przekazują Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Wodzisławiu Śląskim drewniane odpady powstałe podczas procesu produkcyjnego. Są to kawałki drewna, które trafiłyby na składowisko odpadów. Jednak dzięki tej współpracy, te pozornie bezużyteczne resztki drewna zyskują nowe życie i stają się źródłem inspiracji dla uczniów – tłumaczy Agnieszka Mojżysz, project manager w dziale marketingu.

Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie mają okazję pracować z drewnem, tworząc różnorodne projekty. Jednym z najbardziej widowiskowych i symbolicznych zadań jest produkcja drewnianych choinek. – To nie tylko doskonałe ćwiczenie praktyczne, ale także edukacyjne, ponieważ dzieci uczą się o znaczeniu recyklingu, zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko – dodaje Agnieszka Mojżysz.

Inspiracja i edukowanie

Eko-Okna angażują się również bezpośrednio w proces edukacyjny, dostarczając szkole materiały naukowe dotyczące ochrony środowiska, energooszczędności i recyklingu. Poprzez współpracę z lokalnymi szkołami firma inspiruje młodych ludzi do myślenia ekologicznie i kształtuje ich świadomość już od najmłodszych lat.

Agata Paszek

Materiał informacyjny partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].