Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Szkole Podstawowej w Syryni otwarto nowoczesną, zieloną pracownię [ZDJĘCIA]

16 grudnia w Szkole Podstawowej im. Romana Dworczaka i dr Anny Wróbel w Syryni oficjalnie otwarto nowoczesną, zieloną pracownię. Uczniowie będą się w niej uczyć biologii. 

W Szkole Podstawowej w Syryni otwarto nowoczesną, zieloną pracownię [ZDJĘCIA]
Lekcja pokazowa w zielonej pracowni nt. serca i układu krwionośnego

Tak się zaczęło...

Gmina Lubomia otrzymała dofinansowanie z konkursu „Zielona Pracownia 2023”, który został zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Celem konkursu jest utworzenie szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich.

W konkursie wystartowało 155 projektów spośród których wyłoniono 100 laureatów.

Wśród nich są projekty:

  • Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej im. R. Dworczaka i dr A. Wróbel w Syryni – Czarny bocian i biała czapla z Wielikąta.

  • Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej im B. Strzałki w Lubomi – Świat bliżej nas.

W ramach przedsięwzięcia dotychczasowe sale biologiczne zostaną poddane modernizacji. Zmiany dotyczyć będą m.in. zakupu nowego sprzętu multimedialnego, pomocy dydaktycznych, mebli oraz remontu pomieszczeń. Na realizację zadania każda szkoła otrzyma dofinansowanie z WFOŚiGW w kwocie 48 000 zł. Szkoły otrzymały również nagrody po 12 000 zł za opracowanie projektów pracowni w ramach konkursu WFOŚiGW „Zielona Pracownia_Projekt 2023”. Nagrody te zostaną przeznaczone na pokrycie wkładu własnego w projektach pracowni.

 A tak mamy obecnie...

W sali znajduje się również ciśnieniomierz

16 grudnia oficjalnie otwarto zieloną pracownię w SP w Syryni, która została wykonana rękami nauczycieli i pracowników szkoły. Pracownia została wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne, takie jak chociażby układy kostne człowieka, modele narządów wewnętrznych, nowe stoły i krzesła itd. Pomoce dydaktyczne zostały zakupione z myślą o tym, by były jak najbardziej pomocne na różnych etapach nauczania.

Podczas uroczystego otwarcia odbyła się pokazowa lekcja biologii, na której zaprezentowano działanie najnowszego sprzętu oraz aplikacji z pomocami dydaktycznymi. 

Ścianę w sali zdobi panorama Wielikąta z lotu ptaka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].