Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bieg Barbórkowy w Rybniku. Sprawdź, gdzie wystąpią utrudnienia w ruchu

W niedzielę, 3 grudnia, odbędzie się XIX Bieg Barbórkowy. Uczestnicy pobiegną ulicami Rybnika, kierowcy będą zatem musieli uzbroić się w cierpliwość.

Bieg Barbórkowy w Rybniku. Sprawdź, gdzie wystąpią utrudnienia w ruchuArchiwum nowiny.pl
W niedzielę, 3 grudnia, odbędzie się XIX Bieg Barbórkowy.

Na czas imprezy, czyli w niedzielę, 3 grudnia, w godz. ok. 11:00 do 14:00 na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Trasa biegu, organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przebiega:

ul. Budowlanych, ul. Żołędziowa, ul. Wierzbowa, ul. Chrószcza, ul. Rudzka, Plac Kościelny, ul. Kościelna, Rynek, ul. Raciborska, ul. Zebrzydowicka, ul. Krzywa, ul. Łączna, ul. Borki, ul. Góreckiego, ul. Św. Józefa, ul. Wawelska, ul. Broniewskiego, ul. Budowlanych.

Szczegółowe informacje na temat trasy biegu

Tego dnia, w godzinach 11:00-14:00, będą też utrudnienia w kursowaniu autobusów:

wyłączony z ruchu zostanie przystanek Rybnik Maroko Nowiny Szkoła. Autobusy linii 1, 33, 43, 46, 48, 52 od przystanku Rybnik Maroko Nowiny Rondo Mazamet będą kierować się trasą ulic: Budowlanych, Kominka, Zebrzydowicką do Ronda Zebrzydowickiego, a następnie kontynuować swoją trasę.

Objazd będzie obowiązywał w obu kierunkach.

Odjazdy z przystanku Rybnik Maroko Nowiny Budowlanych we wskazanym czasie będą odbywały się z przystanku Rybnik Maroko Nowiny Rondo Mazamet.

W trakcie trwania biegu mogą wystąpić opóźnienia poszczególnych kursów. Prosimy pasażerów o uwzględnienie możliwych opóźnień na trasie, szczególnie na liniach 1, 33, 43, 46, 48 i 52.

Za utrudnienia przepraszamy.

Bieg barbórkowy to zimowy bieg ulicami Rybnika. To finał Biegowego Grand Prix Rybnika, składającego się z 4 biegów. Główny motyw wszystkich biegów to dzikie zwierzęta, w przypadku Biegu Barbórkowego będzie to gepard (4 grudnia wypada Dzień Geparda i oczywiście Dzień Górnika).

Więcej o Biegu Barbórkowym na stronie MOSiR.

źródło: UM Rybnik

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mmm125 (188.137. * .64) 03.12.2023 20:40

@Piłkarz tylko mieszkania za darmo "namówiły" prawdziwych pionierów i survivalowców do zamieszkania przed laty w Żorach i Jastrzębiu. Powietrze podobne do tego rybnickiego ale za to kompletny brak miejskich budynków, miejskiego klimatu, miejskich uliczek, miejskiego życia... Czemu bieg barbórkowy nie jest organizowany w Jastrzębiu? Z powodu braku dojazdu dla zawodników którzy nie mają aut czy z powodów... niereprezentacyjności, a może z powodu tego że w Jastrzębiu brak organizatorów? Jastrzębie - górnicza osada, a nie potrafi z okazji święta górnika jakieś imprezy zrobić? Rybnik potrafi i za to brawa dla tamtejszych władz.

~Piłkarz (91.224. * .43) 03.12.2023 15:47

Nikt by mnie nie namówił za żadne skarby, aby w Rybniku w zimie uprawiać sport, gdzie najbardziej w Europie zanieczyszczone piwietrze.

~mmm125 (188.137. * .64) 03.12.2023 14:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@alein czy sprawdziłeś w jakich warunkach odbywał się bieg barbórkowy? Zapewnie nie... Bo lepiej puścić jakiegoś hejta i zapomnąć. A ja sprawdziłem na airly. Rybnik w miejscu biegu na żółto (umiarkowany żółty – jakość powietrza akceptowalna). Tymczasem w Warszawie, Krakowie i wielu innych miejscach alert pomarańczowy czyli powietrze gorsze niż w Rybniku. Czasami naprawdę sami siejemy niepotrzebną negatywną propagandę. Śląsk to nie Bawaria ale... jest zdecydowanie lepiej niż 5-10 lat temu i czasami lepiej niż w innych aglomeracjach kraju.

~ekol (188.137. * .64) 01.12.2023 23:12
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Godzina 22.00 na airly: Rybnik, Jastrzębie, Wodzisław na... żółto :) a tymczasem najgorsze (na czerwono i bordowo) powietrze w Polsce w Opolu, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Chełmie, Poznaniu, Tarnowie, Nysie, Zamościu. Brawo Śląsk! Jeszcze kilka lat temu to u nas w środku nocy padałyby rekordy. Warto docenić jak zmienia się sytuacja regionu po wprowadzeniu uchwały antysmogowej i masowej edukacji ludzi.

~op (91.192. * .86) 01.12.2023 19:04
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Jak ktos chce biec to niech biegnie. G....... was to obchodzi

~Mamydosc (146.70. * .58) 01.12.2023 16:01
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Co za barany palą węglem i tym czarnym całym syfem
Powinni pozamykać wreszcie te kopalnie

~mmm125 (188.137. * .64) 01.12.2023 15:38

@Alein będziemy śledzić. Ciekawe jakie będzie zanieczyszczenie w niedzielne południe. W Marklowicach jest teraz tylko 46% a przecież tam wszyscy palą węglem. Był nawet program dopłat do pieców węglowych V klasy. Ciekawe czasami są te wyniki. Ciekawe czemu Jastrzębie ma tylko jeden czujnik? Ciekawe czemu tylko na al. Piłsudskiego a nie np. w Szotkowicach czy Moszczenicy. Aby coś ukryć?

~Alein (46.204. * .161) 01.12.2023 15:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Właśnie teraz sprawdziłem
Jastrzębie 70%
Rybnik 320%
Faktycznie jest w Jastrzebiu alarm smogowy a w Rybniku alarm śmierci

~mmm125 (188.137. * .64) 01.12.2023 14:58

@alein dzisiaj alert RCB ogłoszono na całym Śląsku także w Żorach czy Jastrzębiu, Katowicach czy Zabrzu.

Obecnie na 14.53 najgorsze powietrze pokazuje czujnik Airly w Jastrzębiu na al. Piłsudskiego (kolor bordowy) i przekroczenie PM2.5 - 770%. Proszę sprawdzić. Możliwe, że w niedzielę będzie lepiej. Skoro jednak to jest bieg Barbórkowy z wieloletnimi tradycjami to trudno aby odbywał się np. na Pomorzu lub np. latem. Wtedy są inne biegi. Smog w godzinach południowych rzadko występuje. Przeważnie popołudnia i noce.

~kiler11 (188.137. * .95) 01.12.2023 13:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pamiętam jak kilka lat temu był apel żeby akurat przez te 2-3 godziny wstrzymać się od smrodzenia. To się pojawiły głosy oburzonych jaskiniowców że jak to tak mają umrzeć z chłodu i mrozu ?

~Alein (46.204. * .52) 01.12.2023 12:49
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kto wymyślił taką aktywność fizyczną w najbardziej zanieczyszczonym miejscu w Europie??? Smog w Rybniku przekroczony o 900% a ludzie idą biegać. W Rybniku nie powinno się wychodzić z domu, a co dopiero uprawiać "sport".
Chcecie tych ludzi zabić?