Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tak zmienia się ośrodek w Rybniku-Kamieniu. Zobacz zdjęcia

Sporo dzieje się na terenie ośrodka rekreacyjnego w Rybniku-Kamieniu. Prace mają związek z realizacją projektu budżetu obywatelskiego Kamień-Reaktywacja oraz  uruchomieniem kamperowiska.

Tak zmienia się ośrodek w Rybniku-Kamieniu. Zobacz zdjęciaM. Koczy/W.ZZielińska

Przypomnijmy, że projekt Kamień-Reaktywacja to zwycięski projekt ogólnomiejski 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika. Do realizacji wybrany został głosami 3563 rybniczan.

Całość zadania została podzielona na cztery zakresy:

  • stworzenie dokumentacji,
  • budowa boisk do siatkówki plażowej z wymaganą infrastrukturą,
  • budowa toru OCR i placu zabaw,
  • budowa tężni, małej architektury, nasadzenia roślin.

W tej chwili na ukończeniu jest budowa boisk do siatkówki plażowej. Tor OCR (tor przeszkód typu Ninja Warior) zostanie zainstalowany na przełomie października i listopada - obecnie jest on w produkcji. Sam montaż ma potrwać ok. tygodnia. W najbliższych dniach powinna się też rozpocząć budowa tężni solankowej.

Założeniem projektu Kamień-Reaktywacja jest kontynuacja modernizacji i rewitalizacji ośrodka rekreacyjnego w dzielnicy Kamień, zapoczątkowanej przez projekt pierwszego ogólnomiejskiego Budżetu Obywatelskiego czyli budowę „Pluskadełka”.

Poszerzenie sportowo-rekreacyjne oferty tego miejsca sprawi, że każdy - od malucha do seniora - znajdzie tu coś dla siebie. Lokalizacja ośrodka, z dala od zgiełku miasta, jego położenie wśród lasów, nad wodą, bliskość ścieżek spacerowych i rowerowych czynią to niezwykle atrakcyjnym i niepowtarzalnym.

Prace w formule projektuj-wybuduj wykonuje wybrana w przetargu firma TREX HAL sp. z o. o, za kwotę 3,99 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2023.

Warto dodać, że został także rozstrzygnięty konkurs na prowadzenie w Kamieniu – w formie dzierżawy na czas oznaczony – pola kempingowego. Na okres zimowy kamperowisko zostało zabezpieczone i zamknięte, ponowne otwarcie nastąpi w kwietniu 2024. Dzierżawca do tego momentu będzie prowadził akcje promocyjne.

źródło: UM Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].