Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

DzieJesie(ń) Festiwal 2023. Gwiazdą wieczoru zespół Łzy [ZDJĘCIA]

16 września na wodzisławskim Rynku odbył się jesienny festiwal DzieJesie(ń). Podczas 12 godzin imprezy na festiwalowiczów czekała moc atrakcji. 

DzieJesie(ń) Festiwal 2023. Gwiazdą wieczoru zespół Łzy [ZDJĘCIA]
Zespół Łzy

DzieJesie(ń) Festiwal to rodzinne wydarzenie, podczas którego wodzisławianie i osoby z okolicznych gmin mogli ponownie zrobić jesienne zakupy na ekobazarze i kwiatobazarze, wziąć udział m.in. w degustacji serów, pieczywa, wina, licznych warsztatach, pokazie kulinarnym oraz kupić rozgrzewającą herbatę, idealną na jesienny wieczór. Podczas festiwalu zorganizowany został ponownie konkurs na najsmaczniejszą szarlotkę.

Festiwal muzycznie

Część koncertową o godz. 16.00 rozpoczął Fabian Besta, utalentowany, młody mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Następnie na scenie zagościła Estera Wochnik, którą mogliśmy usłyszeć już kilkukrotnie m.in. podczas tegorocznej Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej czy Sztuki w plenerze w dzielnicy Zawada. O godz. 17.30 rozpoczął się koncert zespołu Kawa z Mlekiem. Formację tworzą Julia Ciszewska i Karolina Hozer, które swoją twórczość opierają na tekstach pełnych dystansu do świata i siebie oraz muzyce z pogranicza alternatywnego pop-rocka z elementami folku. 

Niewątpliwie gwiazdą wieczoru był jeden z najpopularniejszych zespołów w naszym kraju - zespół Łzy. Formacja działa na polskiej scenie muzycznej już niemal 30 lat, a na swoim koncie ma dziewięć albumów oraz niezliczoną liczbę hitów, m.in. „Agnieszka już dawno…”, „Narcyz się nazywam” czy „Oczy szeroko zamknięte”.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].