Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

AKTUALIZACJA Pożar w stolarni w Gorzycach. Śmigłowce LPR zabrały poszkodowanych do szpitali [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dwie osoby ucierpiały w pożarze stolani w Gorzycach. Do zdarzenia doszło w czwartek (14.09.) kilkanaście minut przed 10:00. Na miejscu działania prowadziło 10 zastępów straży pożarnej, ratownicy medyczni, dwa zespoły LPR oraz policja.

Pożar w stolarni w Gorzycach. Śmigłowce LPR zabrały poszkodowanych do szpitali [ZDJĘCIA, WIDEO]FK
Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabiorą poszkodowanych do szpitali.

Pożar w zakładzie stolarskim w Gorzycach

Dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zadysponowano do Gorzyc. W stolarni przy ulicy Bogumińskiej w czwartek (14.09.) kilkanaście minut przed 10:00 doszło do pożaru.

- Ogień pojawił się w trudno dostępnym miejscu, ale sytuacja jest już opanowana - przekazał nam dyżurny powiatowego stanowiska kierowania PSP w Wodzisławiu Śląskim.

Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej, zarówno z PSP, jak i okolicznych OSP. Trwa dogaszanie.

Na miejscu zdarzenia informacji o prowadzonych działaniach udzielił nam bryg. Jacek Filas, dowódca JRG PSP w Wodzisławiu Śląskim:

Kiedy przyjechaliśmy pożarem objęta była część tej stolarni, konstrukcja dachowa takiej przybudówki do zasadniczej części stolarni o powierzchni około 25 m kw., istniało duże ryzyko, że ten pożar przejdzie na dalszą część stolarni. Podjęliśmy szybkie działania gaśnicze. W trakcie rozpoznania potwierdziło się, że są dwie osoby poszkodowane. Strażacy udzielili im pomocy medycznej. Poszkodowani są zabierani przez śmigłowce LPR do szpitali. Trwa właśnie transport jednego z poszkodowanych. Drugi poszkodowany przygotowywany jest do transportu śmigłowcem. Akcja trwa, musimy też sprawdzić, czy w silosach nie ma zarzewia ognia. 

Konieczne będzie rozebranie znacznej części tego dachu.

Poważnie poszkodowane zostały dwie osoby, z poparzeniami ciała zostaną przetransportowane śmigłowcami LPR do szpitali w Krakowie i w Siemianowicach Śląskich.

AKTUALIZACJA

Akcja, w której udział brało 36 strażaków z PSP i OSP zakończyła się przed 14:00. Straty oszacowano na 150 tysięcy złotych. Szczegóły z przebiegu akcji gaśniczej przekazał kpt. Sebastian Bauer:

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej z przestrzeni podstropowej budynku wydobywały się płomienie oraz silne zadymienie. Po rozpoznaniu okazało się, że pożarem objęty jest dach jednego z pomieszczeń stolarni. Istniało realne ryzyko rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą część obiektu. Działania gaśnicze polegały na podaniu czterech prądów wodnych. Trzy podawane były z zewnątrz budynku, jeden w natarciu wewnętrznym. Z zewnątrz woda podawana była przy użyciu prądownic w wolne przestrzenie z drabin przenośnych. Z drabiny mechanicznej woda wprowadzana była w przestrzeń dachową poprzez lancę gaśniczą.

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był wybuch pyłu drzewnego. Sprawę bada wodzisławska policja.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].