Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rajdy rowerowe, koncerty, występy. Godów zrealizuje je wspólnie z czeskim sąsiadem

Włodarze gminy Godów i czeskiej Obec Petrovice u Karvine podpisali programy współpracy na kolejny rok. Podczas spotkania, które odbyło się 13 lutego w Ośrodku Kultury w Skrbeńsku, delegacje obu samorządów wymieniły się informacjami o planowanych wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych i oświatowych.

Rajdy rowerowe, koncerty, występy. Godów zrealizuje je wspólnie z czeskim sąsiadem
Programy współpracy podpisali wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk i starosta Petrovice u Karvine Marian Lebiedzik.

Podpisanie programów poprzedzone zostało omówieniem ich głównych założeń przez przedstawicieli obu gmin i jednostek samorządowych, których współpraca trwa nieprzerwanie już od 1995 r. W programie przewidziano wiele wydarzeń kulturalnych, które organizowane będą przez urzędy gmin i centra kultury z Godowa i Petrovic. Współpracę zapowiedziały też szkoły z Gołkowic i Petrovic oraz przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Godów i Petrovice, jak również Koło Turystyki Rowerowej.

Obecność przedstawiciela KTR była nieprzypadkowa, bowiem jednym z najważniejszych punktów współpracy ma być jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału Żelaznego Szlaku Rowerowego, który łączy obie gminy. Ważnym tego elementem będzie "Festiwal Żelaznego Szlaku" - dwudniowy festyn, który odbędzie się 20 i 21 maja na kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Godowie oraz w tych samych dniach w Dolnych Marklowicach na obiekcie motokrosowym. Ponadto kontynuowana będzie realizacja projektu "Synergia - integracja społeczności i instytucji pogranicza Godowa i Petrovic u Karvine". Projekt ten współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, który oba samorządy realizują od września 2016 r. W tym roku dobiegnie on końca, ale zanim się to stanie, obie gminy zrealizują wspólnie m.in. cieszące się niezmiennym zainteresowaniem zajęcia z jogi, wspólne spotkania i wycieczki seniorów, spotkania autorskie czy rekreacyjne zawody biegowe.

- Cieszę się z kontynuacji naszej współpracy. Warto zauważyć, że miniony rok był pierwszym, w którym mogliśmy organizować wydarzenia po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Rok ten pokazał, jak ważne są nasze wspólne działania, które przecież cieszyły się niemałym zainteresowaniem naszych mieszkańców, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony granicy - mówi Mariusz Adamczyk, wójt gminy Godów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~RowerzystaTadek (146.70. * .226) 20.02.2023 09:38

Panie Wójcie a co z kładką, który miał łączyć Czechy z Polską ?

Kiedyś na nowinach czytaliśmy:"Gmina Godów i czeskie Dziećmorowice już wkrótce mogą połączyć się dzięki kładce nad rzeką Olza. Obie gminy złożyły wniosek o dofinansowanie do projektu "Połączenie rowerowe gmin Dziećmorowice i Godów". Nowa kładka nad graniczną rzeką Olza miałaby stworzyć przejście graniczne dla rowerzystów i pieszych."