Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Eko-Okna stawiają na rodziny

Eko-Okna kierują się podejściem prorodzinnym. Przekłada się ono na konkretne działania i rozpoczęte lub zrealizowane już inwestycje, które mają rozwiązywać problemy, m.in. z brakiem mieszkań lub miejsc w przedszkolach i żłobkach.

Eko-Okna stawiają na rodziny
Budowa osiedla domów „Zielone Tarasy” w Kornicach idzie pełną parą. W tle widać zakład produkcyjny Eko-Okien

Przedszkole i żłobek

We wrześniu zeszłego roku otwarte zostało przedszkole, które mieści się niedaleko fabryki Eko-Okien w Kornicach. Do dzieci w wieku przedszkolnym dołączyły niedawno młodsze pociechy, bo w placówce zaczął funkcjonować również żłobek. – Kierujemy się pedagogiką Marii Montessori. Nie jest to nowa metoda – jest znana od ponad 100 lat. Wdrażamy ją u siebie w pełni jako jedna z pierwszych placówek na Śląsku – mówi Natalia Majewska, dyrektorka przedszkola.

Mieszkania

W budynku przy ul. Batorego 10 w Raciborzu, w którym kiedyś była siedziba banku, firma buduje 15 niezależnych apartamentów mieszkalnych o zróżnicowanych powierzchniach od 36 do 77 m2. Będą się one mieściły na trzech kondygnacjach, a na parterze znajdą się lokale użytkowe. – Idealne usytuowanie w ścisłym centrum miasta i w obrębie najważniejszych szlaków komunikacyjnych sprawia, że to doskonałe miejsce do codziennego funkcjonowania – tłumaczy Tomasz Majewski, Eko-Invest.

Osiedle domów

Obok przedszkola Eko-Okna budują 28 dwupoziomowych domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, których powierzchnia użytkowa wyniesie 115,80 m2. – Naszym celem jest przede wszystkim stworzenie komfortowego miejsca do życia. Będzie to idealne rozwiązanie dla osób ceniących nowoczesność i spokój od miejskiego zgiełku – dodaje Tomasz Majewski. Każda rodzina będzie miała do dyspozycji podjazd, taras i prywatny ogród.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że 28 domów i 15 mieszkań od razu nie rozwiąże problemów lokalowych i potrzeb, jakie są na rynku nieruchomości. Naszym celem jest jednak to, aby służyły one tym pracownikom naszej firmy, którzy najbardziej tego potrzebują. Kierujemy się podejściem prorodzinnym – podsumowuje Mateusz Kłosek, właściciel i prezes zarządu Eko-Okien.

Adam Wita

Materiał informacyjny partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].