Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Barwnie, radośnie i wesoło MDK obchodził Dzień Babci i Dziadka z wyprzedzeniem

Nawet o miejsca stojące było trudno w sali widowiskowej Domu Kultury Strzecha, gdy Młodzieżowy Dom Kultury zaprosił tam babcie i dziadków na występy ich wnuków. Placówki kultury połączyły siły i zaprezentowały wokalistki, tancerzy i tancerki, a nawet maluszki w rolach Minionków.

Barwnie, radośnie i wesoło MDK obchodził Dzień Babci i Dziadka z wyprzedzeniem
Największy aplauz wzbudził występ najmłodszych, które wcieliły się w popularne Minionki

Materiał wideo:

Jak przyznała nam szefowa MDK - Agnieszka Busuleanu-Jaksik - to kolejna wizyta jej placówki w gościnnych progach Strzechy. W zeszłym roku w Dzień Babci i Dziadka odbyły się dwa okolicznościowe występy. Podział był wymuszony - panowały jeszcze obostrzenia w liczbie miejsc na imprezach kulturalnych. W styczniu 2023 roku można było zorganizować wydarzenie przy całej dostępnej sali. Chętnych do podziwiania małych artystów było tak wielu, że trudno było o wolne miejsce, nawet stojące.

-Zdecydowaliśmy się na imprezę jeszcze przed feriami i właściwym terminem Dnia Babci i Dziadka, bo gdy dzieci wrócą do nauki, to z praktyki wiemy, że będą tak zajęte, że i do marca się nie dopchamy do wolnego terminu, żeby zorganizować taką imprezę - mówiła nam pani dyrektor MDK.

W Strzesze zaprezentowali się podopieczni MDK-u, od aktorek z grupy teatralnej - prowadzących Andżeliki i Magdy po cały przekrój całej działalności placówki. Swoich wychowanków przyprowadzili: Elżbieta Biskup, Daniel Rożek, Wioletta Cabaj i Regina Bernat. Na scenie pojawiła się również Mała Strzecha.

- Bo my łączymy siły i chcemy pokazać, że to, czego nie ma w MDK, jest w Strzesze, gdzie prowadzony jest taniec ludowy i takowa piosenka. Nasze maluszki z minionkowym, wielkim show przygotowaliśmy na koniec - powiedziała A. Busuleanu-Jaksik.

Przy okazji mogła zareklamować najważniejszą imprezę MDK-u w pierwszej połowie roku, czyli Karnawałową Rewię Tańca. - Po dwóch latach wraca, podobnie jak nasze konkursy i festiwale wstrzymane w okresie pandemicznym. W ferie też pracujemy na warsztatach. A rewia tańca będzie oczywiście  dwudniowa. W powiecie to największa taka impreza. Swe umiejętności pokażą na niej nasi wszyscy wychowankowie, to 300 osób. Zapraszamy 11 i 12 lutego do Areny Rafako - przekazała kierująca Młodzieżowym Domem Kultury.

Strzecha ochoczo przyjęła zaproszenie do wspólnych występów z MDK. Była to okazja do zaprezentowania się pierwszy raz w tym roku artystycznym. Dołączyli z zespołem Mała Strzecha im. Joli Rymszy. Prowadzi go instruktor z bogatą przeszłością  w ZPiT Śląsk oraz Mazowsze. Dzieci w poniedziałki i środy  ćwiczą taniec ludowy, troszkę baletu i pieśni. Raz w tygodniu zajęcia wokalne odbywają się z Alicją Ploch-Burdą. - Bardzo dobrze nam się współpracuje z MDK, nie tylko przy Dniu Babci i Dziadka, ale np. także z festiwalem widowisk bożonarodzeniowych - mówiła nam pani Alicja.

Na koniec wydarzenia wszyscy uczestnicy zaśpiewali ze sceny wspólne życzenia dla zgromadzonych w Strzesze babć i dziadków.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].