Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sensacyjny pościg za złodziejem, który ukradł auto z komisu. Mężczyzna rzucił w policjanta siekierą

Uciekał kradzionym pojazdem, a następnie zaatakował policjantów. Jeden z funkcjonariuszy unikając uderzenia siekierą, spadł z drabiny. Szczegóły zdarzenia brzmią jak scenariusz filmu sensacyjnego. Do zdarzenia doszło w środę, w działania zaangażowani byli policjanci z Pawłowic i Żor.

Sensacyjny pościg za złodziejem, który ukradł auto z komisu. Mężczyzna rzucił w policjanta siekierą
W akcji brało udział sześciu funkcjonariuszy / fot. ilustracyjne freepik

Pościg przez trzy powiaty

Zainteresowany zakupem samochodu klient odwiedził jeden z komisów. Dopytywał, oglądał, sprawdzał. W końcu wyraził zainteresowanie konkretnym pojazdem i poprosił o kluczyki, by dokładnie go obejrzeć. Od tej chwili sprawy przybrały gwałtowny obrót.

Mężczyzna wsiadł do auta, uruchomił silnik, po czym wyjechał z placu, kierując się w stronę Pawłowic. Właściciel komisu natychmiast ruszył za złodziejem, jednocześnie - będąc w stałym kontakcie z policją - informował funkcjonariuszy o przebiegu zdarzeń. Wszystko działo się w biały dzień, w środę (11.01.) około 14:00.

Dyżurny komisariatu w Pawłowicach powiadomił mundurowych z ościennych miejscowości, a do pościgu za skradzionym audi skierował patrol.

- Kierowca pędził bez opamiętania przez Pawłowice, Warszowice, Krzyżowice w kierunku Żor. Następnie porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Do pościgu włączyły się dodatkowe patrole z Pawłowic i Żor - relacjonuje asp. Marcin Leśniak, oficer prasowy żorskiej komendy.

Policjanci szybko ustalili dalszy kierunek ucieczki i wspólnie ruszyli za mężczyzną.

Skrytka na poddaszu i atak na policjanta

Zbiega zauważyli na poddaszu stodoły. Otoczono posesję i przystąpiono do zatrzymania. Jak relacjonuje rzecznik żorskiej komendy, mężczyzna był wyraźnie pobudzony, wyłamywał drewniane elementy stodoły. Chwilę później doszło do groźnej sytuacji.

- Gdy ścigany zauważył, że jeden z mundurowych wchodzi do niego po drabinie, wpadł w szał i zaczął rzucać w jego stronę wyrwanymi deskami. W końcu chwycił leżącą na poddaszu stodoły siekierą - przekazuje asp. Leśniak. 

Policjant, unikając uderzenia, wykonał unik, to jednak sprawiło, że stracił równowagę i spadł z drabiny. W tym czasie mundurowi biorący udział w zatrzymaniu zawęzili miejsce wokół sprawcy uniemożliwiając mu dalszą ucieczkę. Mężczyzna, nie mając już żadnych szans, zeskoczył na zewnątrz, na trawnik, gdzie natychmiast został zatrzymany.

Mężczyzna ma bogatą kartotekę

31-latek jest znany policjantom, ma przeszłość kryminalną, był notowany za kradzież rozbójniczą, rozbój, podrabianie dokumentów, posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

- Środki narkotyczne znaleziono również w czasie przeszukania 31-latka. Biały proszek został zabezpieczony do analizy. Istniało podejrzenie, iż mężczyzna prowadził będąc pod wpływem środków odurzających, badanie testerem potwierdziło, iż faktycznie tak było - przekazuje rzecznik z żorskiej komendy.

Zatrzymanemu pobrano krew do szczegółowych badań laboratoryjnych.

31-latek odpowie za kradzież pojazdu, kierowanie skradzionym pojazdem znajdując się pod wpływem środków odurzających, posiadanie przy sobie środków narkotycznych. Mężczyzna dopuścił się także czynnej napaści w stosunku interweniujących policjantów przy użyciu siekiery. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kozak (5.173. * .4) 13.01.2023 12:51

Nowy ład, a starzy id.. z platformy

~Brummm (89.64. * .188) 13.01.2023 08:57

Nowy ład . Nowe możliwości .

~Batory (5.184. * .221) 13.01.2023 07:44

Jakoś za poprzednie czyny nie został ukarany to teraz będzie inaczej ?

~ChwałaUkrainie (46.204. * .108) 12.01.2023 19:58

Bóg mu wybaczy, 100 zł na tace , spowiedź i będzie rozgrzeszony.