Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Okradał seniora, którym miał się opiekować. Mieszkaniec Raciborza ukrywał się za granicą, zatrzymano go na lotnisku

Nawet 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Raciborza za popełnione przestępstwa. Mężczyzna przez parę lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Kiedy wrócił do kraju został zatrzymany przez służby graniczne i przekazany raciborskim śledczym.

Okradał seniora, którym miał się opiekować. Mieszkaniec Raciborza ukrywał się za granicą, zatrzymano go na lotnisku
Mężczyzna okradał seniora przez prawie dwa lata. Później uciekł za granicę, by uniknąć kary / fot. ilustracyjne freepik

82 tysiące złotych zniknęły z konta seniora. Jednak, chociaż szybko odkryto, kto stoi za przestępstwem, zatrzymanie sprawcy nastąpiło dopiero po czterech latach. Kryminalni z Raciborza zajęli się sprawą w pierwszej połowie 2018 roku, kiedy 80-letni wówczas mężczyzna zgłosił, iż został oszukany.

- Po przyjrzeniu się sprawie policjanci odkryli, że to nie jedyne przestępstwo, które miał na koncie opiekun seniora. Okazało się, że 31-latek nie tylko go oszukał, ale też regularnie wyprowadzał pieniądze z internetowego konta bankowego - przekazuje komenda w Raciborzu.

Od 2016 do 2018 roku mężczyzna skradł seniorowi ponad 82 tysiące złotych.

Doprowadzenie sprawy do finału nie było łatwe z powodu ukrywania się 31-latka poza granicami kraju. Jednak pod koniec minionego roku poszukiwany mężczyzna wpadł w ręce policji, po tym, jak na jednym z polskich lotnisk zatrzymali go strażnicy graniczni.

Raciborscy śledczy przedstawili 31-latkowi 41 zarzutów włamań na konto bankowe. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].