Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

14-latka potrącona w Radlinie, 80-latek w Wodzisławiu. Policja apeluje do pieszych i kierowców

Dwa poważne wypadki na przejściach dla pieszych w powiecie wodzisławskim. Do szpitala trafiły dwie osoby. Funkcjonariusze kierują apel do uczestników ruchu o ostrożność i uwagę.

14-latka potrącona w Radlinie, 80-latek w Wodzisławiu. Policja apeluje do pieszych i kierowców
Od początku roku na śląskich drogach doszło do 460 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 47 osób, a 425 zostało rannych.

W Radlinie przy ul. Rymera, w miniony wtorek o 15:20, kierująca fiatem potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 14-letnią dziewczynę. Nastolatka z podejrzeniem urazu barku i kręgosłupa została zabrana przez ratownictwo medyczne do szpitala. 75-letnia kierująca fiatem była trzeźwa, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Parę godzin później, na 26 Marca w Wodzisławiu doszło do kolejnego potrącenia. Policjanci wstępnie ustalili, iż kierujący seatem 43-latek nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście dla pieszych 80-letniemu mężczyźnie. Poszkodowany senior z podejrzeniem złamania kostki prawej nogi został hospitalizowany. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Policja apeluje o zachowanie większej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych!

Za spowodowanie wypadku drogowego kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Dokładny przebieg i okoliczności tych zdarzeń wyjaśnią policyjne dochodzenia.

Apel mundurowych dotyczy również zachowania pieszych uczestników ruchu: Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, bądźmy widoczni.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ukropolis (87.101. * .96) 24.11.2022 18:33

Mnie się dziennie pakują ze smartfonikami na pasy nie patrząc. Policja ma to w d# bo winny zawsze kierowca

wnikliwy 24.11.2022 16:32

Gdzie jest 25 Marca w Wodzisławiu Śląskim?

~Pańcia (138.197. * .74) 24.11.2022 13:30

Policja nadal po swojemu, zamiast pracować, lepiej apelować. A skutki tych apeli właśnie widać.