Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci z psami przewodnikami odwiedzili przedszkole na Nowinach w Rybniku [ZDJĘCIA]

Po raz kolejny rybniccy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola numer 36 w Rybniku i przeprowadzili sondę na temat wiedzy najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. W spotkaniu wzięli udział przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi czworonogami.

Policjanci z psami przewodnikami odwiedzili przedszkole na Nowinach w Rybniku [ZDJĘCIA]
Dzieci chętnie odpowiadały na pytania funkcjonariuszy. Sprawdziły również co jest w policyjnym radiowozie. / fot. KMP Rybnik

Spojrzenie na bezpieczeństwo oczami dzieci - taki cel przyświecał policjantom z rybnickiej komendy podczas przeprowadzenia sondy z przedszkolakami z Rybnika i powiatu rybnickiego. Dzięki rozmowie mundurowych z dziećmi starsze pokolenie ma szansę poznać poziom świadomości najmłodszych na temat bezpieczeństwa.

Tym razem w spotkaniu wzięli udział przewodnicy psów służbowych - aspirant Szymon Wieczorek oraz aspirant Jarosław Kiereta, którzy przeprowadzili pokaz tresury psów policyjnych oraz pokazali najmłodszym elementy wyposażenia Policji.

Wśród najmłodszych przeprowadzono sondę z zakresu bezpieczeństwa w kontakcie z nieznajomymi osobami oraz ze zwierzętami. Poruszono także tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wypoczynku na wolnym powietrzu oraz podczas przechodzenia przez drogę. Na zakończenie najmłodsi otrzymali na pamiątkę spotkania elementy odblaskowe.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].