Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

To już w środę. Święto patrona Wodzisławia [ZDJĘCIA, ZAPOWIEDŹ]

10 sierpnia odbędą się uroczyste obchody dnia patrona Wodzisławia Śląskiego - świętego Wawrzyńca.

To już w środę. Święto patrona Wodzisławia [ZDJĘCIA, ZAPOWIEDŹ]
Procesja udająca się pod figurkę św. Wawrzyńca na wodzisławskim Rynku, fot. archiwum Nowin

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 18.00 mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas mszy będzie miało miejsce wręczenie wyjątkowej wodzisławskiej nagrody - „Złotego Wawrzyna”. To prestiżowe wyróżnienie wręczane jest rokrocznie osobom bądź instytucjom mającym znaczący wpływ na rozwój i rozsławianie Wodzisławia.

Po mszy nastąpi przejście na Rynek pod figurę świętego Wawrzyńca, gdzie na zakończenie uroczystości odbędzie się wspólna modlitwa.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].