Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacki festyn w Pszowie za nami [ZDJĘCIA]

W sobotnie popołudnie odbył się festyn zorganizowany przez strażaków działających na terenie Pszowa. 

Strażacki festyn w Pszowie za nami [ZDJĘCIA]
Edward Cyran prezes OSP Pszów i Tomasz Cyranka prezes OSP Krzyżkowice fot.F.Kamczyk

Uczestnicy imprezy mogli zapoznać się ze sprzętem używanym przez jednostki OSP Pszów i OSP Krzyżkowice. Dzieci mogły poczuć się strażakami zakładając ubrania specjalne i używając urządzeń będących na wyposażeniu ochotników. Druhowie przygotowali specjalne stanowiska, na których można było nauczyć się udzielania podstaw pierwszej pomocy oraz użyć tzw. nożyc życia czyli hydraulicznego sprzętu służącego do rozcinania zakleszczonych osób w samochodzie. Nie zabrakło też innych atrakcji jak konkurs plastyczny.

- Impreza odbyła się w ramach akcji Lato w Mieście zorganizowana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pszowie. Pomysł powstał na paradzie z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Jest to pierwsza tego typu impreza i mam nadzieję że nie ostatnia. Chcemy się pochwalić przed naszymi mieszkańcami sprzętem, bo większość osób nie wie jakimi środkami dysponujemy. OSP Pszów dysponuje trzema samochodami. Mamy tu urządzenia pneumatyczne, zbiornik na wodę o pojemności 13m3 itd. -mówi Edward Cyran, prezes OSP Pszów.

- Celem tego festynu jest pochwalenie się naszym sprzętem, naszymi wozami bojowymi. OSP Krzyżkowice posiada trzy samochody. Chcemy też przekazać nasze doświadczenia ale również, co jest bardzo ważne zależy nam na pozyskaniu nowych członków. Jest to priorytet. Pragniemy zainteresować młodzież strażą pożarną - Tomasz Cyranka, prezes OSP Krzyżkowice.

Każda z jednostek na swoim podziale bojowym ma po 22 członków czynnych, którzy mają uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Obie jednostki należą do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].