Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyższy Urząd Górniczy obchodzi 100-lecie istnienia. Odbyła się jubileuszowa uroczystość, wręczono odznaczenia

Oficjalne obchody jubileuszu zorganizowano w miniony piątek, 24 czerwca, w sali koncertowej Katowic Miasta Ogrodów - Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek. Na miejsce przybyło kilkuset gości, przedstawiciel Prezydenta RP Andrzeja Dudy, przedstawiciele władz różnego szczebla, wojska, związków zawodowych oraz delegacje zakładów górniczych z całej Polski.

Wyższy Urząd Górniczy obchodzi 100-lecie istnienia. Odbyła się jubileuszowa uroczystość, wręczono odznaczenia
W naszych działaniach cały czas pamiętamy o głównym zadaniu, jakim jest dbanie o bezpieczeństwo w nadzorowanych przez nas zakładach – podkreślił prezes Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach Adam Mirek. / fot. K. Szczepanek-Fatyga / katowice.uw.gov.pl

W oficjalnych uroczystościach wzięli udział m.in.: przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Sekretarz Stanu Andrzej Dera, przedstawiciel Marszałek Sejmu - poseł Jerzy Polaczek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełnomocnik rządu ds. spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego - Piotr Pyzik, Szef Służby Cywilnej, która także w tym roku obchodzi swoje stulecie - Dobrosław Dowiat-Urbański, podsekretarz stanu, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa - Piotr Dziadzio, Prezydent Miasta Katowic Marcin Krupa, Prezes Czeskiego Urzędu Górniczego Martin Štemberka, a także delegacja z Ukrainy.

fot. wug.gov.pl

Prezydent Andrzej Duda objął obchody jubileuszowe Wyższego Urzędu Górniczego Patronatem Honorowym. Przedstawiciel Prezydenta odczytał list:

(…) Dziękuję za Państwa wysiłek na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w górnictwie, które jest bardzo ważną i szczególną dziedziną gospodarki. (…) W Państwa rękach w dużej mierze spoczywa odpowiedzialność za polskie górnictwo i jego dalszy rozwój. Specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie, jakim dysponują pracownicy Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach i działających w całym kraju okręgowych urzędów górniczych, jest nieoceniona i zasługuje na najwyższe uznanie. (…) Za ten olbrzymi dorobek, za 100 lat stania na straży bezpieczeństwa górników i mieszkańców terenów górniczych, za Państwa gotowość do stawiania czoła największym wyzwaniom chcę dziś jako Prezydent Rzeczypospolitej gorąco podziękować. (…).

fot. wug.gov.pl

Następnie minister Andrzej Dera wręczył ordery i odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP za wybitne zasługi w działalności na rzecz poprawy bezpieczeństwa w górnictwie, za wkład w rozwój gospodarki narodowej. M.in. za zasługi w działalności na rzecz rozwoju górnictwa Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski otrzymali: Krzysztof Król, Adam Mirek i Piotr Wojtacha.

fot. wug.gov.pl

Jubileuszowa uroczystość była także okazją do uhonorowania pracowników urzędów nadzoru górniczego odznaczeniami resortowymi.

Podczas uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć górników z kopalni Pniówek i Zofiówka, Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Uroczystości zakończył występ zespołu Wolna Grupa Bukowina.

fot. wug.gov.pl

źr. katowice.uw.gov.pl, wug.gov.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].