Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Moc ogniska i wspólnego śpiewania na Kolędowym Moście w Boguszowicach [ZDJĘCIA]

17 grudnia przy słynnej kładce łączącej Boguszowice Stare i Boguszowice Osiedle, odbył się Kolędowy Most, czyli współne koncertowanie dwóch sąsiednich dzielnic.

Moc ogniska i wspólnego śpiewania na Kolędowym Moście w Boguszowicach [ZDJĘCIA]

Razem, a jednak osobno

Boguszowice Stare i Boguszowice Osiedle to pod względem administracyjnym dwie różne dzielnice, jednak mieszkańcy chętnie się ze sobą integrują i traktują jako wspólnotę, czego dowodem jest właśnie Kolędowy Most, który odbywa się co roku w okresie świątecznym. Niestety, został zawieszony na dwa lata ze względu na pandemię, jednak na szczęście w tym roku tradycja ta została wznowiona i miejmy nadzieję, że już nigdy nic jej nie przeszkodzi, ponieważ Kolędowy Most to piękne wydarzenie dla całych rodzin. 

Dla mieszkańców wystąpił między innymi Zespół Appassionato, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta KWK Jankowice oraz okoliczne przedszkola. 

Przygotowano również ciepłe napoje i poczęstunek, by nieco rozgrzać się w ten chłodny wieczór, choć trzeba przyznać, że pogoda była wyjątkowo udana, jak na połowę grudnia. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].