Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Muzyczny akcent sobotniego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO][LIVE]

W sobotnie popołudnie na raciborskim rynku po oficjalnym otwarciu Jarmarku na scenie wystąpił czeski zespół IRŠAVA. Kolejną atrakcją byli soliści oraz duety klas wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Muzyczny akcent sobotniego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO][LIVE]

Oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowy w Raciborzu transmitowaliśmy na żywo, rozmawiając przy okazji z organizatorami i uczestnikami:

Najpierw na scenie pojawił się czeski zespół Cimbálová Muzika Iršava - założony w 2003 roku w Ostrawie. W jego skład wchodzą przede wszystkim absolwenci gimnazjów i wyższych szkół muzycznych. Na początku istnienia zespołu istniała współpraca z zespołem folklorystycznym "Moravia". Z czasem repertuar muzyczny zespołu rozprzestrzenił się na całe Morawy - od Śląska po Morawską Słowację. Z biegiem czasu w ich repertuarze znalazły się pieśni czeskie, słowackie, węgierskie, polskie, francuskie, rosyjskie i rumuńskie śpiewane w ich ojczystych językach.

Następnie na scenie występowali wychowankowie klas wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, którzy wykonali 11 utworów. Zdjęcia z drugiej części zaczynają się od numeru 62.

Pomiędzy śpiewakami przed publicznością pokazały się pary z koła tańca towarzyskiego "Pląs II".

Po południu otwarto również część lodowiska. Na pierwszych miłośników ślizgania na lodzie nie trzeba bylo długo czekać.

Jedno ze stoisk na Jarmarku ma szczególną rolę - to jednocześnie kwesta na rzecz pogorzelców z Bieńkowic

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dziwne (46.134. * .12) 05.12.2021 10:36

Muzyka cymbałowa bardzo fajna, ale w Polsce nie tańcujemy polek w adwencie, raczej słuchamy muzyki świątecznej. Od razu widać różnice mentalne między Polakami a Czechami…