Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niewybuch przy Bogumińskiej w Gorzycach

Jak potwierdziła sekretarz Urzędu Gminy Gorzyce Maria Władarz, podczas przyłączania instalacji kanalizacyjnej przy ulicy Bogimińskiej 13, został znaleziony niewybuch.

Niewybuch przy Bogumińskiej w Gorzycach
Przy Urzędzie Gminy Gorzyce na Bogumińskiej 13 znaleziono dziś niewybuch. Fot. UG Gorzyce

Pod Urzędem Gminy Gorzyce znaleziono niewybuch 

Dziś przy Urzędzie Gminy Gorzyce przy ulicy Bogumińskiej 13 w Gorzycach został znaleziony niewybuch. - Podczas przyłączania kanalizacji, faktycznie został znaleziony niewybuch. Z dostępnych nam informacji wiadomo, że został już usunięty i nie ma na tej ulicy niebezpieczeństwa - powiedziała Maria Władarz, sekretarz UG Gorzyce. 

Policja prowadziła tam czynności 

Dziś około godziny 10:15 zostaliśmy poinformowani o tym, że podczas wykonywania prac ziemnych w rejonie Urzędu Gminy Gorzyce pracownicy ujawnili niewybuch. Policjanci wykonujący czynności na miejscu potwierdzili to zgłoszenie - poinformowała Małgorzata Koniarska, st. asp. z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Dodała także, że miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, powiadomiono jednostkę wojskową saperów z Gliwic i wystawiono tam punkt stały policjantów komisariatu w Gorzycach, którzy zabepieczali miejsce do czasu przybycia saperów. - Okolo godziny 13:30 saperzy zabezpieczyli ten niewybuch, miejsce jest już bezpieczne i na tym zakończyły się nasze czynności - powiedziała M. Koniarska. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].