Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzi mundurowi z Rydułtów złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

Uczniowie z klasy mundurowej w zawodzie technik-logistyk o specjalności wojskowej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Rydułtowach złożyli na rynku w Rydułtowach uroczyste ślubowanie, któremu towarzyszył ceremoniał wojskowy.

Młodzi mundurowi z Rydułtów złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

Uroczyste ślubowanie w Rydułtowach tradycyjnie rozpoczęło się od mszy św. w kościele pw. św. Jerzego, skąd młodzież w akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Bytomia przemaszerowała wraz z gośćmi na główny plac miasta.

Tam słowami:

„Ja, uczeń klasy wojskowej, ślubuję, służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic, strzec honoru młodego Polaka, polecenia nauczycieli chętnie wykonywać, bronić dobrego imienia szkoły, pilnie zdobywać wiedzę i umiejętności, służyć bliźnim w potrzebie, nigdy nie zawieść pokładanych we mnie nadziei. Tak mi dopomóż Bóg”

złożyli przysięgę na sztandar szkoły oraz odebrali z rąk wojskowego komendanta uzupełnień ppłk Andrzeja Kuca i starosty powiatu wodzisławskiego Leszka Bizonia berety oraz szkolne tarcze.

Młodzi mundurowi otrzymali odznaki szkolne i berety z rąk starosty powiatu wodzisławskiego Leszka Bizonia

W stronę pierwszoklasistów popłynęło sporo życzeń i gratulacji: – Ślubowanie to doniosła chwila, w której towarzyszą wam dziś rodzice, dziadkowie i przyjaciele. Nie mogło też zabraknąć przedstawicieli władz miasta. Dziękujemy bardzo za zaproszenie. Burmistrz Marcin Połomski i ja, a także obecny tutaj Przewodniczący Rady Miasta Lucjan Szwan i cała Rada, całe Rydułtowy, są dumne z tego, że na terenie miasta mamy szkołę ponadpodstawową, która kształci młodzież właśnie w tym kierunku związanym z wojskiem. Widok ucznia idącego do szkoły w mundurach wojskowych, daje nam poczucie bezpieczeństwa. Dzięki wam czujemy się bezpiecznie w Rydułtowach - powiedziała Mariola Bolisęga, zastępca burmistrza. 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mama_ucznia (5.184. * .166) 19.11.2021 22:06

Dodam też że nie tylko uczniowie pierwszej klasy

~AgataPaszek (46.204. * .29) 19.11.2021 08:51

Do ~Gerber_12

W tekście był błąd. Przepraszam za tę pomyłkę i dziękuję za zwrócenie uwagi. Pozdrawiam

~Gerber_12 (91.192. * .94) 18.11.2021 21:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pisząc artykuł może warto sprawdzić jak nazywa się aktualny Komendant WKU, bo z pewnością nie jest to ppłk Robert Ryter.