Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisław w kolorach tęczy. Przez miasto przeszedł I Wodzisławski Marsz Równości [ZDJĘCIA]

Było już niechlubne świętowanie urodzin Hitlera, potem marsz Strajku Kobiet, ale czegoś takiego w Wodzisławiu jeszcze nie było. W sobotę, 16 października ulicami miasta przeszedł I Wodzisławski Marsz Równości. Kolory tęczy wzbudziły sporo emocji. 

Wodzisław w kolorach tęczy. Przez miasto przeszedł I Wodzisławski Marsz Równości [ZDJĘCIA]

Maciej 'Gąsiu' Gośniowski poprowadził I Wodzisławski Marsz Równości

Każdy inny, wszyscy równi

Marsz równości wystartował i zakończył się na płycie wodzisławskiego Rynku. Kolory tęczy przyciągnęły do centrum miasta zarówno osoby chcące wziąć udział w pokojowej manifestacji, jak i jej przeciwników. Na Rynku zebrała się kilkunastoosobowa grupa odmawiająca różaniec oraz grupa mężczyzn, którzy co jakiś czas rzucali wyzwiskami w stronę kolorowego tłumu. Zdenerwowanie urosło w momencie, gdy uczestnicy marszu zaczęli malować farbą kredową na płycie rynku flagę w barwach LGBT. 

Porządku pilnowali funkcjonariusze policji, którzy wybuchy agresji 'dusili' w zarodku, dzięki czemu nie doszło do starć

Z tęczowymi parasolkami oraz flagami marsz, w którym udział wzięło około 150 osób ruszył na ulice miasta. Kolorowa parada przy dźwiękach muzyki przeszła od Rynku w stronę WCK, ul. 26 Marca w stronę dawnego Gimnazjum nr 2, przeszła koło szpitala i ul. Radlińską zawinęła na Rynek. Wzbudzała spore zainteresowanie - ludzie wychodzili na balkony oraz zerkali z okien swoich mieszkań zaciekawieni tym, co się dzieje. 

Wśród osób, które oglądały marsz z poziomu okien i balkonów, były nie tylko te, które klaskały w formie aprobaty, ale i takie, które na widok kolorowego tłumu odmawiały modlitwy i pokazywały święte krzyże

W marszu udział wzięli zarówno młodzi jak i osoby starsze. Była słynna Babcia Kasia, Homokomando czy pani wiceprezydent Izabela Kalinowska oraz poseł Maciej Kopiec. Nie zabrakło nauczycieli czy rodziców dzieci LGBT, którzy swoją obecnością dali wyraz wsparcia swoim pociechom. 

Wydarzenie policja ocenia jako spokojne. Nie doszło do żadnych zamieszek, nie było awantur, jedynie utarczki słowne na samym początku, gdy marsz się formował. Kilka osób wylegitymowano, między innymi za malowanie tęczy zmywalnymi farbami. 

Nie zabrakło aktywistki Babci Kasi

Po powrocie na Rynku na uczestników czekał między innymi taki transparent...

Zapraszamy do obejrzenia naszych relacji LIVE z marszu na naszym Facebooku

16 komentarzy

Śledź tę dyskusję

Pod tym materiałem komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy.
Aby wziąć udział w dyskusji zaloguj się. Jeżeli nie masz konta, możesz się zarejestrować.

alexachililover 30.10.2021 19:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czy w ogóle istnieje na świecie coś, co katolickie nie jest, ale zarazem katolików nie obraża, nie prowokuje, nie drażni, nie przyprawia ich o smutek i złość, nie wzbudza w nich gniewu, nie wywołuje troski o los katolickich dzieci oraz korzeni katolicyzmu i może se po prostu być?

Objektywny 28.10.2021 14:01
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Spec ....Stoi z krzyżem na balkonie ,przecież widzisz skoro pytasz !!!!!!.

Spec 19.10.2021 20:55
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Czy ktoś może mi wytłumaczyć co robi ta pani z krzyżem na tym balkonie bo nie bardzo ogarniam?

alexachililover 18.10.2021 22:26
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Widzę, że w jedno scala kościół toruńsko-katolicki, to nienawiść i głupota, przykładem plakat na ostatnim zdjęciu i poniższe komentarze.

amol 18.10.2021 20:04
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

beatamix 18.10.2021 19:59
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

zawsze jak się nic nie potrafi, to można nażekać, że wszyscy są winni i protestować , rżnąć gupa i się pogrążać w swej śmieszności i prymitywizmie !!!

szefwszystkichszefów 18.10.2021 19:55
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

aus 18.10.2021 17:04
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

większość to przyjezdni z Rybnika, Katowic a nawet Warszawy, nie licząc "męża" "Honoratki", "turlającej się Zofii", jednej przedstawicielki radykalnej lewicy i kilku na jednej ręce dających się policzyć mieszkańców Wodzisławia. Tyle w temacie.

beatamix 18.10.2021 16:04
oceniono 8 razy
4
Zgłoś

A może zamiast kilkunastu zboczeńców i kilkudziesięciu frustratów przez Wodzisław urządzić przemarsz Normalnych Wodzisławian? niezadowolonych np. z podwyżek, z ignorancji ratusza, z celowego zadłużania szpitali powiatowych, z nieudolstwa, takich jest mniejszość, bo większość popiera władców ratusza/powiatu ! i są zadowoleni z wszystkiego co się w Wodziu dzieje !!! Czyli im gorzej, im debilniej, im większy obciach tym lepiej!!!

right 17.10.2021 11:14
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

Mało tych tęczowych. Ci sami co pod sądem płakali, czy umierali na asfalcie. Margines.

amol 17.10.2021 10:52
oceniono 6 razy
4

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

luk 16.10.2021 22:28
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

Jak te dzieci zrozumieją w czym brały udział to psychiatrzy będą mieli pełne ręce roboty. czy rodzice nie widzą gdzie chodzą od nich pociechy.

https://www.nowiny.pl/181820-jak-unikac-samobojstw-wsrod-dzieci-wychowujmy-rozmawiajmy-nie-uczmy-latwego-zycia.html

Don_C 16.10.2021 21:59
oceniono 8 razy
6
Zgłoś

Z tego co widać większość posilki aż po Warszawę.Lokalnie dzieciarnia i kilku pedagogów z przekazem jak żyć na przyszłość. Ciekawie to Nowiny opisały słynna babcia Kasia, Homokomando i... wiceprezydent W SL. Prezydentka tęczowa znalazła się w doborowym towarzystwie... Homokomanda. Czyli jak rozumiem była to wysłanniczka z UM. Bo administrator jak zwykle był obecny duchem ale fizycznie nieobecny. Czyli jak śpiewała Shazza - jesteś ale cie nie ma.

~vladislav1 (83.7. * .208) 16.10.2021 20:42
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

~Chudyboczek według Ciebie kto jest normalny ?

tixx 16.10.2021 20:29
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Dzieci ze szkół pod tęczowym sztandarem = OK!!!!
Dzieci ze szkół w kościele na Różańcu = "indoktrynacja czarnej mafii"

Oto taka lewacka semantyka.
.
.
.
.
.
.
.
I teraz "Mr Gugel" szaleje - co to jest "semantyka".....

~Chudyboczek (87.101. * .96) 16.10.2021 20:15
oceniono 8 razy
4

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu