Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak zapobiegać samobójstwom? Konferencja na dworcu PKP w najbliższy wtorek

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla" zaprasza na konferencję poświęconą samobójstwom oraz temu, jak im zapobiegać.

Jak zapobiegać samobójstwom? Konferencja na dworcu PKP w najbliższy wtorek

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla" organizuje konferencję "Życie - sprawa najwyższej wagi. Jak zapobiegać samobójstwom".

Konferencja odbędzie się 7 września w godzinach 9.00-14.00 na dworcu PKP w Wodzisławiu Śląskim (sala konferencyjna).

Porządek:

  • 9.00 - 9.15 - otwarcie konferencji
  • 9.15-12.00 - wykład i dyskusja "Samobójstwa jako konsekwencja nierówności oraz szeroko rozumianego wstrętu" - Franciszek Małecki-Trzaskoś
  • 12.00-12.30 - Wystąpienie st. asp. Małgorzaty Koniarskiej (policja Wodzisław)
  • 12.30-14.00 - O Samotności i O! Samotności" - refleksje uczestników konferencji

Dwa samobójstwa w ciągu kilku dni

Końcówka sierpnia i początek września przyniosły w powiecie wodzisławskim bardzo przykre wieści. Najpierw w Osinach pod pociąg rzucił się 26-letni chłopak.

Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę w Osinach, gm. Gorzyce. Koniec utrudnień na odc. Chałupki - Wodzisław Śl. [ZDJĘCIA]

Pod nadjeżdżający pociąg w Osinach wtargnął wodzisławianin

Niedługo później dowiedzieliśmy się o samobójstwie 17-latka z Turzy.

17 latek z Turzy Śląskiej popełnił samobójstwo

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].