Trzy edycje Kwiatobazaru. Czy będą kolejne?

W maju tego roku na wodzisławskim rynku zorganizowano tzw. Kwiatobazar, który towarzyszył Ekobazarowi. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Dlaczego zatem zorganizowano tylko 3 jego edycje?

Trzy edycje Kwiatobazaru. Czy będą kolejne?
Na płycie rynku pojawili się sprzedawcy z kwiatami

Kwiatobazar organizowany był w soboty i towarzyszył Ekobazarowi (który swoją drogą organizowany jest nadal). Miłośnicy kwiatów licznie pojawiali się na rynku by upolować piękne, kolorowe i często nietuzinkowe rośliny. Dlaczego zatem takie wydarzenie odbyło się tylko 3 razy? Czy planowane jest ponowne zorganizowanie Kwiatobazaru? Zapytaliśmy o to w Urzędzie Miasta.

- Kwiatobazar został zorganizowany przez pracowników Urzędu Miasta i Służby Komunalne Miasta trzykrotnie: 15, 22 i 29 maja. Towarzyszył cotygodniowemu Wodzisławskiemu Ekobazarowi na rynku. Do udziału w Kwiatobazarze zaprosiliśmy sprzedawców kwiatów, sadzonek, artykułów ogrodniczych. Pierwotnie miała zostać zorganizowana tylko jedna edycja, ale po bardzo pozytywnym odbiorze pierwszej odsłony wśród wodzisławian podjęliśmy decyzję o przygotowaniu jeszcze dwóch wydarzeń, w ramach trzyczęściowego cyklu. Specjalnie wybraliśmy maj, czas sadzenia kwiatów, kwitnienia roślin w ogrodach. Oczywiście nie wykluczamy organizacji wydarzenia także przy okazji Wodzisławskiego Ekobazaru w przyszłości - informuje nas Klaudia Bartkowiak, główny specjalista ds. komunikacji i promocji miasta.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].